NVIDIA Broadcast Artık Profesyonel Kameraları Destekliyor

blank
NVIDIA Broadcast Artık Profesyonel Kameraları Destekliyor

İçerik: NVIDIA Broadcast Artık Profesyonel Kameraları Destekliyor

NVIDIA Broadcast Artık Profesyonel Kameraları Destekliyor:

NVIDIA, Broadcast uygulaması için sonunda onu profesyonel kameralarla uyumlu hale getiren büyük bir güncelleme yayınladı. Yonga üreticisi, insanlara evden yayın yapıyor olsalar bile canlı yayınlarının daha profesyonel görünmesini ve hissetmesini sağlamak için 2020’de RTX GPU’larla donatılmış PC’ler için uygulamayı başlattı. Ancak şimdiye kadar sadece web kameralarına odaklanıldı. Artık daha özel veya pahalı ekipman kullanan yayıncılar bile yapay zeka odaklı özelliklerinden yararlanabilecek.

Yayın uygulamasının 1.3 sürümü, Canon’un EOS Web Kamerası Yardımcı Programını, Nikon’un Web Kamerası Yardımcı Programını ve Sony’nin Web Kamerası Yardımcı Programını destekler; bunların tümü, markaların kameralarına web kamerası benzeri bir işlev getiren yazılım araçlarıdır. Belki daha da önemlisi, güncelleme aynı zamanda OBS Sanal Kamera için uygulama desteği vererek Broadcast’i herhangi bir video cihazıyla kullanmayı mümkün kılıyor.

Uygulamanın donanım uyumluluğunu genişletmeye ek olarak, sürüm 1.3 ayrıca yükseltilmiş bir gürültü giderme AI ile birlikte gelir. Bu özellik bazen ev sahibinin yüksek sesle veya normalden daha yüksek perdede konuşurken sesini kaldırır; bu, oyun akışları gibi duyguların yüksek olduğu akışlar için garip değildir. Bunu ele almak için NVIDIA, uygulamanın yayıncıyı yanlışlıkla susturmadan arka plan gürültüsünü kaldırmasına olanak tanıyan özel eğitim ses profilleri geliştirdi.

Yeni uygulama, öncekine kıyasla VRAM kullanımını yüzde 40’ın üzerinde azaltıyor ve bu da oyun oynarken FPS’de bir artışa dönüşebilir. NVIDIA, 1.2 sürümünde efektleri yığınlama özelliğini ekledi, ancak mikrofon, hoparlörler ve kamera için çeşitli AI özellikleri çalıştırmak çok fazla bellek tüketebilir. Bu, yayıncıların bilgisayarlarının yavaşlaması ile ilgili olabilecek tüm sorunları çözer. Broadcast’in yeni özelliklerine ve kullanıcı arayüzü yükseltmelerine erişmek ve bunu profesyonel kameralarla kullanmak için kullanıcıların şirketin web sitesinden 1.3 sürümünü indirmesi ve yüklemesi gerekecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA Broadcast Artık Profesyonel Kameraları Destekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör