ROKETSAN 700 TEBER Kitini Hava Kuvvetlerine Teslim Etti

blank
ROKETSAN 700 TEBER Kitini Hava Kuvvetlerine Teslim Etti

İçerik: ROKETSAN 700 TEBER Kitini Hava Kuvvetlerine Teslim Etti

ROKETSAN 700 TEBER Kitini Hava Kuvvetlerine Teslim Etti:

Roketsan tarafından MK-81 ve MK-82 Genel Maksat Bombalarını akıllı bir silah sistemine dönüştürmek için geliştirilen TEBER Güdüm Kiti, sahada defalarca kanıtlanmış performansı ve etkinliği ile kullanıcılarından tam not aldı.

MK-81’e TEBER-81 ve MK-82’ye TEBER-82 Genel Maksat El Bombası olarak entegre edilebilen TEBER Güdüm Kiti; Atalet Ölçüm Birimi (AÖB), Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) ve yarı aktif Lazer Arayıcı (LAB) ile birlikte kullanılabilir. TEBER Güdüm Kiti, fırlatma hızına ve irtifasına bağlı olarak 2-21 deniz mili (Nm) menzile ulaşabilir.

TEBER Güdüm Kiti, LAB kullanımı ile 50 km/s hıza kadar hareketli hedeflere karşı hassas vuruş kabiliyeti ile tehdit hedeflerini yok edebilmektedir. Ayrıca TEBER’in LAB bölümüne yakınlık sensörü eklenebilmektedir. 4 farklı yönlendirme moduna sahip TEBER Rehberlik Kiti, fırsat hedeflerine karşı kullanım kolaylığı sunuyor.

Roketsan, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının acil ihtiyaçları doğrultusunda TEBER Güdüm Kitlerinin teslimatlarına Şubat 2019’da başladı. İmzalanan sözleşmeler kapsamında şu ana kadar 700 TEBER Rehberlik Kiti envantere alındı.

Yurtdışına ihraç edilen ilk yönlendirme kiti olan TEBER, yüksek bir ihracat potansiyeline sahiptir. Bu kapsamda Roketsan, TEBER Güdüm Kiti’nin hassas güdümlü mühimmatlar arasında dünya pazarında lider ürünlerden biri olması için müşterileriyle görüşmelerine devam ediyor. Envanterinde MK-81 ve MK-82 Genel Maksat Bombası bulunan tüm ülkeler için değer yaratacak bir ürün olan TEBER Güdüm Kiti’nin daha uygun maliyetli versiyonunun geliştirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN 700 TEBER Kitini Hava Kuvvetlerine Teslim Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör