Samsung, 200 Megapiksel Akıllı Telefon Sensörü Yaptı

blank
Samsung, 200 Megapiksel Akıllı Telefon Sensörü Yaptı

İçerik: Samsung, 200 Megapiksel Akıllı Telefon Sensörü Yaptı

Samsung, 200 Megapiksel Akıllı Telefon Sensörü Yaptı:

Samsung, bir eldiveni daha yeni attı ve en yeni görüntüleme sensörünün Sony’yi tünemiş olan şey olabileceği konusunda ısrar etti. Koreli dev bugün, mobil cihazlar için ilk 200 megapiksel görüntü sensörü (0.64μm piksel ile) olduğunu söylediği ISOCELL HP1’i duyurdu. Silikonun zaten mobil donanıma sığacak kadar küçük olduğunu ve tüm bu ekstra piksellerin vaatlerinin, resimler kırpıldığında veya yeniden boyutlandırıldığında aslına uygunluğunu korumak olduğunu ekledi.

Elbette, HP1’in diğer tüm güçlü görüntü sensörleri gibi piksel gruplandırma kullanacağı düşünüldüğünde, bu göz alıcı rakamlar gerçekten çok büyük bir rakam anlamına gelmiyor. Ancak tartışmasız, buradaki en büyük yenilik, çevreye bağlı olarak gruplamanın kapsamını ayarlayabilen ChameleonCell’dir. Örneğin, çok düşük ışıkta, kamera 12,5 megapiksel sensöre iniyor (16 ile), ancak rakiplerine kıyasla çok daha parlak ve net görüntüler vaat ediyor.

Bu arada net ışıkta video çekerken, sistem dörde bölünecek ve saniyede 30 kare hızında 8K video çekebilen 50 megapiksel bir lens sunacak. Samsung, tüm bu ortalamaların “görüntünün kırpıldığında veya yeniden boyutlandırıldığında bile keskin kalmasına yardımcı olan şaşırtıcı miktarda ayrıntıya sahip” resimler ve videolar üreteceğini söylüyor.

Yeni silikon örnekleri şu anda mevcut ve bunların çok uzak bir gelecekte mobil cihazlarda ortaya çıktığını görmeyi bekliyoruz. Samsung’un Exynos 2100’ünün zaten 200 megapiksele kadar görüntü sensörlerini desteklediğini belirtmekte fayda var, bu nedenle bunu gelecekteki bir Galaxy amiral gemisinde göreceğimizi düşünmek istemesek de, bunu da söylemiyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, 200 Megapiksel Akıllı Telefon Sensörü Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör