Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin Hediye Etmenize İzin Verecek

blank
Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin Hediye Etmenize İzin Verecek

İçerik: Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin Hediye Etmenize İzin Verecek

Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin Hediye Etmenize İzin Verecek:

Hiç durup “beni o kişiye para bahşiş vermek istediğim ölçüde eğlendirdi ya da bilgilendirdi” diye düşündüren gerçekten iyi bir tweet gördünüz mü? Twitter’ın Tip Jar’ı, kullanıcıların son birkaç aydır tam da bunu yapmasına izin verdi. Şimdiye kadar Twitter kullanıcıları bu özellik aracılığıyla birbirlerine yalnızca normal para gönderebiliyorlardı, ancak yakında başkalarına bitcoin ile bahşiş verebilecek gibi görünüyorlar.

Araştırmacı ve uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, 9to5Mac tarafından belirtildiği gibi Twitter’ın böyle bir seçenek üzerinde çalıştığını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Görsele göre Twitter, Bitcoin Lightning faturaları oluşturmak için Strike kullanmayı planlıyor. Birincil bitcoin ağından daha düşük ücretlerle daha hızlı ödemeler sağlamak amacıyla Lightning Network’ü kullanacak.

Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour alıntısı, Paluzzi’nin ekran görüntüsünü tweetledi ve iki emoji ekledi: bir şimşek sembolü ve bir başka “yakında” yazısı. Bu, bitcoin devrilmenin işlerde olduğunun oldukça açık bir göstergesi. Beykpour, Twitter’ın Tip Jar’ı daha fazla ülkeye getirmek için çalıştığını da kaydetti.

Twitter’ın insanların kripto para birimiyle birbirlerine bahşiş vermesine izin vermeyi planlaması çok da şaşırtıcı olmamalı. CEO Jack Dorsey, bitcoin’in önemli bir savunucusudur. Diğer şirketi Square, bir bitcoin donanım cüzdanı üzerinde çalışırken, Temmuz ayında dijital para biriminin dünya barışını getirebileceğini umduğunu dile getirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin Hediye Etmenize İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör