Twitter, Tweetleri Arşivlemeyen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

blank
Twitter, Tweetleri Arşivlemeyen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Twitter, Tweetleri Arşivlemeyen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Tweetleri Arşivlemeyen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor:

Disney, 2018’de Guardians of the Galaxy yönetmeni James Gunn’ı 2008 ve 2012 yılları arasında yazdığı tweetler yüzünden kovdu. Şirket daha sonra Gunn’ı yeniden işe alırken, o eski bir sosyal medya gönderisinin peşini bırakmadığı birçok insandan sadece biri. Son yıllarda, bazı Twitter kullanıcıları, kendilerine benzer bir şeyin olmasını önlemek için TweetDelete.net gibi araçlara yöneldiler. Twitter yakında soruna kendi çözümünü de sunabilir.

Ürün yol haritasının bir kısmını Bloomberg ile paylaşan şirket, insanların önceden belirlenmiş bir süre sonra tweet’lerini otomatik olarak arşivlemelerine izin verecek bir özelliği sonunda test etmeyi planladığını söyledi. Araç şu anda konsept aşamasında ve bir çıkış tarihi yok, ancak Twitter, 30, 60 ve 90 gün dahil olmak üzere bir dizi zaman seçeneğini değerlendirdiğini söyledi.

İnsanlara tweet’lerini arşivleme yeteneği verme kararı, Twitter’ın Bloomberg’e insanlara platformdaki kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamakla ilgili olduğunu söylediği daha geniş bir “sosyal mahremiyet” hamlesinin parçası. Bu amaçla şirket, bu ay kişilerin takipçi silmesine olanak sağlayacak bir özelliği test etmeyi planlıyor. Yıl sonuna kadar, bireylere, kendilerinin bahsettiği herkese açık konuşmalardan kendilerini çıkarma seçeneği sunan bir aracı da deneyecek.

Twitter, Bloomberg’e, yukarıdaki araçların birçoğunun, kullanıcılarının eksik özellikleri telafi etmek için buldukları yaratıcı geçici çözümlere yanıt olarak geldiğini söyledi. Örneğin, insanlar bir kişiyi engelleyerek ve engelini kaldırarak takipçiden kaldırabileceğinizi keşfettiler. Şirket, Temmuz ayında paylaştığı bir konsepte (yukarıda görülüyor) dayanarak, insanları hesaplarının herkese açık mı yoksa özel mi olduğunu incelemeye yönlendirmeyi planlıyor.

Twitter’ın yalnızca bazı kullanıcılara tweet’lerini arşivleme seçeneği sunmaya karar verip vermediğini görmek ilginç olacak. Ne de olsa platform, insanlara politikacıları geçmişte söyledikleri şeylerden sorumlu tutmanın bir yolunu vererek bir tür kamu kaydı görevi görüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Tweetleri Arşivlemeyen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör