YouTube Premium ve Müzik Toplam 50 Milyon Aboneye Ulaştı

blank
YouTube Premium ve Müzik Toplam 50 Milyon Aboneye Ulaştı

İçerik: YouTube Premium ve Müzik Toplam 50 Milyon Aboneye Ulaştı

YouTube Premium ve Müzik Toplam 50 Milyon Aboneye Ulaştı:

YouTube’un müzik hizmetleri için başka bir dönüm noktası talep etmesi uzun sürmedi, ancak önemi çok net değil. Google’a ait marka, 20 milyona ulaştıktan yaklaşık bir buçuk yıl sonra toplam 50 milyon YouTube Premium ve Müzik abonesi elde ettiğini söyledi. Aynı zamanda YouTube’un müzik şefi Lyor Cohen’e göre “en hızlı büyüyen” müzik abonelik hizmeti.

Bazı pazarlar diğerlerinden daha güçlüydü. Cohen, Brezilya, Hindistan, Japonya, Rusya ve Güney Kore’de “etkileyici büyüme” lanse etti. Bu ülkeler veya ABD için numara vermedi.

Bu rakam YouTube’u Haziran 2021 itibarıyla 165 milyon Premium abone talep eden Spotify’dan daha küçük yapıyor. Apple, Müzik abone sayısını 60 milyona ulaştığı Haziran 2019’dan bu yana açıklamadı, Amazon ise en son 55 milyon Müzik müşterisi lanse etti (yalnızca bazıları (bunların çoğu Unlimited için ödeme yapıyor) Ocak 2020’de. Yine de, tek başına bu rakamlar, YouTube’un müzik akışında hızla büyük bir güç haline geldiğini gösteriyor.

Ancak iddialarla ilgili endişeler var. YouTube, kaç Müzik veya Premium abonesi olduğunu veya bunları nasıl kullandıklarını belirtmedi. YouTube Music’i Premium abonelikle edinirken bu, Premium’u müzik için kullandığınız anlamına gelmez; yalnızca reklamlardan kurtulmak ve video indirmek isteyebilirsiniz. YouTube’un çetelesi, ücretsiz denemeleri kullanan kişileri de içerir, bu nedenle ödeme yapan müşterilerin sayısı muhtemelen daha düşüktür. Örneğin Samsung, yeni telefonlarla iki ila dört aylık ücretsiz YouTube Premium erişimi sunuyor, ancak bu kullanıcıların çoğu, deneme süresi bittikten sonra Premium’u bırakacak.

Veriler, YouTube ve Amazon Music gibi nispeten küçük şirketlerin Spotify ve Apple gibi yerleşik şirketler için daha fazla tehdit oluşturmasıyla müzik akışı dünyasındaki rekabetin kızıştığını gösteriyor. Ancak, YouTube’un ağır topları sinirlendirecek kadar büyük olması uzun zaman alabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Premium ve Müzik Toplam 50 Milyon Aboneye Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör