iPhone’un Pazar Payı, Küresel Olarak Dördüncü Sıraya Düştü

blank
iPhone'un Pazar Payı, Küresel Olarak Dördüncü Sıraya Düştü

İçerik: iPhone’un Pazar Payı, Küresel Olarak Dördüncü Sıraya Düştü

iPhone’un Pazar Payı, Küresel Olarak Dördüncü Sıraya Düştü:

Pazar araştırma şirketi TrendForce tarafından hazırlanan bir rapora göre, iPhone’un pazar payı 2021’in ikinci çeyreğinde küresel olarak ikinci sıradan dördüncü sıraya düştü. Pazar payındaki önemli düşüş, 2021 yılının ilk çeyreğine kıyasla iPhone üretimindeki düşüşün bir sonucudur. Ayrıca, bu ay içinde gerçekleşmesi beklenen iPhone 13 lansmanından hemen önce geliyor. Firma, iPhone’un dördüncü sıraya düşmesiyle Samsung, Oppo ve Xiaomi’nin küresel pazarda ilk üç sırayı almayı başardığını söyledi.

TrendForce’un paylaştığı verilere göre iPhone pazar payı ikinci çeyrekte yüzde 13,7’ye geriledi. Firma, üç aylık toplam iPhone üretiminin çeyreğe göre yüzde 22,2 düşüşle 42 milyon adede düştüğünü söyledi. Üretimdeki düşüş, ikinci çeyreğin geçen yılki ile bu yılki iPhone serisi arasındaki geçiş dönemi olmasından kaynaklanıyordu.

Apple’ın ayrıca, Malezya’daki son zamanlardaki COVID-19 vakalarındaki artış ve devam eden yonga seti ve bileşen eksiklikleri nedeniyle 2021’in ikinci yarısında cihaz üretimi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam edeceğine inanılıyor. Bununla birlikte, iPhone serisi üçüncü çeyrekte bazı iyileştirmeler yapması ve ikinci sıraya ulaşması muhtemeldir. TrendForce ayrıca geçen ay Apple’ın bazı müşterileri çekmek için iPhone 13 serisinin fiyatını iPhone 12 modelleriyle aynı seviyede tutacağını bildirdi.

TrendForce, son raporunda, genel küresel akıllı telefon üretiminin ikinci çeyrekte çeyreğe göre yüzde 11 azalarak 307 milyon adede düştüğünü belirtti. Bununla birlikte, yıllık bir karşılaştırma, çeyrek için yaklaşık yüzde 10’luk bir artış olduğunu gösteriyor.

Firma ayrıca, yılın ilk yarısındaki küresel üretimin, ilk yarıya göre yüzde 18’lik bir büyüme oranıyla toplam 652 milyon adede ulaştığını kaydetti. ikinci çeyrek. TrendForce, payının çeyreğe göre yüzde 23,5 azalmasına rağmen, 58,5 milyon adetlik üretim sınırına ulaştığını söyledi.

Samsung’un ardından Oppo çeyrekte ikinci sırada yer aldı. Alt markaları Realme ve Oppo’nun verilerini içeren Çinli şirketin üretimi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,6 azalarak 49,5 milyon adede geriledi.

Xiaomi, ikinci çeyrekte 49,5 milyon adede ulaşan akıllı telefon üretimiyle üçüncü oldu. Üretim verileri, çeyreğe göre yüzde ikiye düşen Mi modellerinin yanı sıra Redmi, Poco ve Black Shark cihazlarını içeriyor. Çeyrekte üretiminde yüzde 8.1, iQoo’dan cihazları da içeren 34 milyon adede ulaştı.

TrendForce, Hindistan’daki son COVID-19 artışının ikinci çeyrekte Oppo, Xiaomi ve Vivo’nun üretim ve satış performanslarını etkilediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’un Pazar Payı, Küresel Olarak Dördüncü Sıraya Düştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör