Motorola Edge 20 Pro Teardown Videosu Yayınlandı

blank
Motorola Edge 20 Pro Teardown Videosu Yayınlandı

İçerik: Motorola Edge 20 Pro Teardown Videosu Yayınlandı

Motorola Edge 20 Pro Teardown Videosu Yayınlandı:

Motorola Edge 20 Pro, yeni piyasaya sürülen akıllı telefonun onarımındaki zorlukları vurgulayan YouTube’da yayınlandı. Video ayrıca Motorola Edge 20 Pro’nun pilini değiştirmenin ne kadar zor olduğunu da gösteriyor. Ek olarak, akıllı telefondaki ekranı değiştirmek için önce tüm bileşenlerin çıkarılması gerekir. Motorola Edge 20 Pro, 30 Temmuz’da dünya çapında piyasaya sürüldü ve 4.500 mAh pil ve 12 GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 870 SoC ile birlikte geliyor.

PBKreviews tarafından yayınlanan yedi dakikalık video, Motorola Edge 20 Pro’nun 10 üzerinden 4,5 onarılabilirlik puanı aldığını gösteriyor. Video, Motorola akıllı telefonun arka panelini biraz ısı uygulayarak ve bir levye kullanarak sökerek başlıyor. Video, Motorola Edge 20 Pro’nun pilini değiştirmenin zor olduğunu gösteriyor, çünkü akıllı telefonun birçok bileşeninin açık olması gerekecek. Pilin üzerinde çekme tırnağı olmadığı için çıkarmak biraz riskli olabilir; yapıştırıcı oldukça güçlüdür ve izopropil alkol uygulanmasını gerektirir.

Ek olarak, birincil işi ısı transferine yardımcı olmak olan bir grup grafen levha da vardır. Grafen levhalar çıkarıldıktan sonra, pil kablosunun bağlantısı kesilebilir ve anakartı gövdeden kaldırmak için çıkarılması gereken başka kablolar da vardır. Anakart çıkarıldıktan sonra, pile ulaşmak için hoparlör aksamının çıkarılması gerekir.

İlginç bir şekilde video, Motorola akıllı telefonun 4.500 mAh pil ile geldiğinin reklamının yapıldığını ve telefondan çıkarılan pilin tipik olarak 4.520 mAh pil kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor.

Motorola Edge 20 Pro’nun sökme videosu, ekranı çıkarmak için arka plakanın üst kapak vidaları, üst kapağın kendisi ve pil ve ekran kablolarıyla birlikte çıkarılması gerektiğini gösteriyor. Son olarak, yapışkanı çıkarmak için ekranın ön tarafının ısıtılması gerekir. Özellikle, güç düğmesi ve ses seviyesi düğmeleri çerçeve ve ekran arasında yönlendirilir, bu da bu düğmelerin değiştirilmesi için tüm telefonun sökülmesi gerektiği anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Motorola Edge 20 Pro Teardown Videosu Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör