Xiaomi, Akıllı Saat Pazarının Lideri Oldu

blank
Xiaomi, Akıllı Saat Pazarının Lideri Oldu

İçerik: Xiaomi, Akıllı Saat Pazarının Lideri Oldu

Xiaomi Akıllı Saat Pazarının Lideri Oldu:

Canalys tarafından yayınlanan bir pazar raporuna göre Xiaomi, 2021 yılının ikinci çeyreğinde giyilebilir ürün sevkiyatlarında Apple’ı geride bıraktı. Verilerine göre, küresel giyilebilir pazar, Haziran ayında sona eren çeyrekte 40,9 milyon adet sevkiyatla sevkiyatlarda yüzde 6’lık mütevazı bir büyüme kaydetti. Ancak Apple, akıllı saat segmentinde sağlıklı bir farkla en üst sırada yer aldı. Raporda, akıllı saatlere olan talebin bu çeyrekte fitness bantlarına olan talebi geçmeye devam ettiği belirtildi – 2020’nin 4. çeyreğinden itibaren devam eden bir trend.

Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde toplam sevkiyatlarda yüzde 19,6’lık payla Apple’ı geçerek giyilebilir pazarın liderliğini üstlendi. Rapor, Xiaomi’nin performansının, büyük pazarlarından biri olan Hindistan’ın ikinci çeyrekte olmamasına rağmen Mi Band 6’nın piyasaya sürülmesiyle güçlendiğini söyledi. ilk küresel lansman listesi. Canalys Araştırma Analisti Cynthia Chen, “Xiaomi’nin temel saatlere hızlı dönüşü, şirketin kol saati sevkiyatlarını bu çeyrekte 1,3 milyon adet artırmasına yardımcı oldu” dedi. Apple, 7.9 milyon adet sevk etti ve ikinci durak için toplamda yüzde 19.6’lık bir pazar payına sahipti. Huawei, 3,7 milyon sevkiyat ve yüzde 9,2 pazar payı ile sevkiyatlarını artırmaya yardımcı olan Çin ile üçüncü sırayı korudu.

Bununla birlikte, kol saati segmentinde Apple, sevkiyatlarda önemli bir liderliğe sahip olan en iyi satıcı olmaya devam etti ve 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 31,1 pazar payına sahip oldu. Onu yüzde 9 pay ile Huawei ve yüzde 7,6 pazar payı ile Garmin izledi. . Samsung ve Google, Wear OS 3’ü geliştirmek için güçlerini birleştirdi ve Samsung Galaxy Watch 4 serisinin son lansmanı, Samsung’un 2021’in ikinci çeyreğinde akıllı saat sevkiyatlarında dördüncü sırayı güvence altına almak için yıllık yaklaşık yüzde 85’lik bir büyümeye tanık olmasına yardımcı oldu. Yüzde 7 pazar payına sahipti . Buna karşılık Huawei, kol saatlerinde ikinci sırada yer alırken, sevkiyatlarda neredeyse yüzde 33,9’luk bir düşüş kaydetti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Akıllı Saat Pazarının Lideri Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör