YouTube Premium, Müzik Artık 50 Milyondan Fazla Aboneye Sahip

blank
YouTube Premium, Müzik Artık 50 Milyondan Fazla Aboneye Sahip

İçerik: YouTube Premium, Müzik Artık 50 Milyondan Fazla Aboneye Sahip

YouTube Premium, Müzik Artık 50 Milyondan Fazla Aboneye Sahip:

YouTube, müzik hizmetine 50 milyondan fazla ücretli abone kaydetti; bu, plak şirketleri ve Hollywood stüdyoları tarafından çalışmalarını ücretsiz vermekle uzun süredir eleştirilen Google’ın video sitesi için önemli bir kilometre taşı.

Bu 50 milyon rakamına YouTube Müzik için ödeme yapanlar, aboneliklerinin bir parçası olarak müzik alan YouTube Premium müşterileri ve halen deneme aşamasında olan müşteriler dahildir. Şirket, aboneliklerinden ne kadar gelir elde ettiğini ve kullanıcıların ödediği ortalama fiyatı açıklamadı.

Google, son on yılda müzik için ücretlendirmeyi denedi ve pek başarılı olamadı. Ancak Haziran 2018’de kullanıma sunulan mevcut müzik hizmetinin performansı, YouTube’un nihayet müşterilerinin çoğunu müzik için ödeme yapmaya nasıl ikna edeceğini bulduğunu gösteriyor. Midia Research’e göre YouTube, dünyanın en hızlı büyüyen ücretli müzik hizmeti ve şu anda dünya abonelerinin yaklaşık yüzde 8’ini oluşturuyor. Spotify geniş bir farkla ilk sırada yer alıyor.

Bu, YouTube’un ana şirketi Alphabet’teki yatırımcılar için cesaret verici bir haber. YouTube’un ücretsiz reklam destekli işletmesi, onu şimdiden dünyanın en büyük medya işletmelerinden biri haline getiriyor. YouTube, en son çeyrekte bir yıl öncesine göre yüzde 84 artışla 7 milyar dolarlık reklam satışı bildirdi. Hızla artan abonelikler, YouTube’a dünyanın en büyük medya işletmelerinin çoğunun temeli olan iki büyüme kaynağı sağlıyor.

YouTube’un küresel müzik başkanı Lyor Cohen, “İkiz motorlu büyüme hikayesi gerçek” dedi. “Gözleriyle ödemeye hazır insanlar ve abone olmak isteyenler var. İkisi de çok önemli.”

YouTube, müzik işini yürütmek için beş yıl önce Cohen’i işe aldığında, işe alınan kişi sektörde yoğun bir şüphecilikle karşılandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Premium, Müzik Artık 50 Milyondan Fazla Aboneye Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör