Çin’in Bilgisayar Oyuncularına Yönelik Baskısı Gündem Oldu

blank
Çin'in Bilgisayar Oyuncularına Yönelik Baskısı Gündem Oldu The number of China's online users hit 802 million at the end of June, up 3.8 percent from six months ago, according to a report on China's Internet development released on Monday (20 August 2018). A total of 788 million Chinese used mobile phones to surf the Internet, making up 98.3 percent of the online population, said the 42nd statistical report from the China Internet Network Information Center. At the same time, China's Internet availability rate reached 57.7 percent, with 26.3 percent of the total Internet population living in rural areas.No Use China. No Use France.

İçerik: Çin’in Bilgisayar Oyuncularına Yönelik Baskısı Gündem Oldu

Çin’in Bilgisayar Oyuncularına Yönelik Baskısı Gündem Oldu. Haftada üç saat mi? Çin’deki çocuklara olduğu gibi, genç İngiliz veya Amerikalı çevrimiçi oyunculara, eğlencelerine ayırabilecekleri maksimum sürenin bu olduğu söylendiğinde yaşanan öfkeyi bir düşünün.

Ne de olsa, çoğu kişi günlük olarak en sevdikleri oyuncuları Twitch gibi akış platformlarında oynarken izlemek için bu kadar zaman harcıyor. Bu haftaki Teknoloji Çadırı, çevrimiçi oyunlara yönelik tutumlar söz konusu olduğunda Çin ve Batı’nın nasıl ayrıldığını gösteren iki hikayeye bakıyor.

Çin’de hükümet, çocukların çevrimiçi oyun oynarken geçirdikleri süreye ilişkin zaten katı kuralları sıkılaştırmayı ve bu kurallara büyük ölçüde uyulacağından oldukça emin olmayı planlıyor. Tech Buzz China podcast’ine ev sahipliği yapan California merkezli Rui Ma, hükümetin yüz tanıma kullanarak kuralları uygulamak için oyun endüstrisine ve özellikle de önde gelen oyuncusu Tencent’e güvendiğini açıklıyor.

“Gerçek kimliğinizi hesabınıza bağlamanız gerekiyor. Ve eğer gece geç saatlerde belirli bir süreden fazla oynuyorsanız Tencent aslında yüzünüzü taramanızı sağlıyor. Yani kimliğiniz bir yetişkin olduğunuzu söylese bile, Gece geç saatlere kadar oynuyorsanız, yüzünüzü taramazsanız reşit olmadığınızı varsayacaklardır.”

Bu tür müdahaleci düzenlemeler, özellikle çocukları olduğu kadar yetişkinleri de etkilediği için birçok ülkede kabul edilemez.

Ancak pazar araştırma şirketi Niko Partners’ın Asya oyun pazarını analiz eden Lisa Cosmas Hanson, Çin’in yıllardır oyun konsolu ithalatını yasakladığına dikkat çekiyor. “Çin hükümeti, gençlerimizi zararlı içerik ve zararlı davranışlar olarak gördüğümüz şeylere karşı korumak için burada olduğumuzu söyleyerek her zaman şeffaf olmuştur” diyor.

Çin, elbette, güçlü ve hızlı büyüyen bir oyun endüstrisine sahip ve kısa vadede bunun üzerinde çok az etkisi olsa da, sonunda Bayan Hanson, gelecek nesil geliştiriciler ve profesyonel oyuncular için bir tehdit olarak görüyor.

“Özellikle e-spor açısından sıkıntılı olan kısım bu, bu büyük bir değişiklik olacak. Yaptığınız spor için antrenman yapmanız gerekiyor ve e-spor bir spordur ve eğer antrenman yapamıyorlarsa, o zaman ne olur? olur?”

Bu arada, Batı’da, yıldız oyuncuları çekmek için oyun akışı platformları arasındaki rekabet kızışıyor.

Futbolseverler için bu haftaki en büyük haber Cristiano Ronaldo’nun Juventus’tan Manchester United’a transferi oldu, ancak birçok oyuncu için bomba Twitch’in en büyük yıldızlarından ikisi olan TimTheTatman ve DrLupo’ydu – akış rakibi YouTube’a geçti.

Fortnite oynayarak adını duyuran 34 yaşındaki Ben Lupo’nun da tıpkı Ronaldo gibi zirvede çok fazla yılı kalmamış olabilir. YouTube’a geçişte en büyük faktörün para olduğunu açıkça belirtti. “Mesela, insan neden işe gider beyler?” hayranlarına anlattı.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, milyonların yıldız oyunculara hayranlığını ödeme duvarı olmasa da nakit vererek göstermekten mutluluk duyduğu bir platform olan baskın oyuncu oldu. Ancak Ampere Analysis’in kıdemli oyun analisti Louise Shorthouse, YouTube’un Twitch’in bazı yıldızları için çekici olabilecek bir şekilde büyüdüğünü söylüyor.

“Hindistan, Güneydoğu Asya, Güney Amerika gibi yerlerde YouTube, oyun içeriği izlemek için baskın platformdur. Bu nedenle, aynı zamanda büyüyen yeni kitleleri temsil ediyorlar” diyor.

Bununla birlikte, Twitch çok endişeli olmayabilir – diğer kaçaklar, başka yerlerde hayal kırıklığı yaratan deneyimlerden sonra geri döndüler, özellikle de Microsoft’un akış hizmeti Mixer’a büyük paralar için kaydolan Tyler “Ninja” Blevins, ancak bir yıl içinde kapanması için. Hem Twitch hem de YouTube, arkalarında Amazon ve Google’ın derin cepleri olan ünlü yayıncıları çekmek ve tutmak için yoğun bir şekilde harcamaya hazır görünüyor.

Gelirlerini artırmanın anahtarının, izleyicileri hizmetlerine bağlı tutmak ve reklamları daha uzun süre görmek olduğunu biliyorlar. Bu nedenle, genç oyuncuların çevrimiçi olarak harcadıkları zamanı azaltmak için Çin’i takip edecek çok az hükümet olduğu için minnettar olacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Bilgisayar Oyuncularına Yönelik Baskısı Gündem Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör