Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında son coşku

blank
Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında son coşku

İçerik: Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında son coşku

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında son coşku. Körfez Yarış Pisti’nde devam eden Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ile bu yıl ilki düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda final heyecanı başladı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı & Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal elektrikli araç yarışlarında gençlerin heyecanına ortak oldu. Araç teknolojilerinde alternatif enerji kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışmada gençleri yalnız bırakmayan, onlara başarılar dileyerek hem moral hem de başarı sağlayan Selçuk Bayraktar ve Hasan Mandal, Türkiye’nin ilk final yarışına start verdi. Lise Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları. Yarışmalar 5 Eylül’de sona erecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışlarda dinamik test sürüşleri ve teknik kontrollerin ardından International Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda 65, High School Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda 36 takım başarıyla kalifiye oldu. son yarışlar için Öğrencilerden yoğun ilgi gören Bayraktar, gençlerin hazırladığı çevre dostu elektrikli ve hidrojenle çalışan araçları tasarımından teknik donanımına kadar inceledi. Öğrencilerin iklim değişikliğiyle birlikte çok daha önemli hale gelen fosil yakıtlar yerine elektrikli ve hidrojenle çalışan araç teknolojileri konusunda bilgi ve deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada, en az enerji tüketen araçlar Türkiye’de zirveye ulaşacak. son.

Başarılı Gençlere TEKNOFEST’ten Hem Hazırlık Desteği Hem de Şampiyonluk Ödülü
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç ve Lise Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında, değerlendirme aşamasında “İlerleme Raporu” ve ardından “Teknik Tasarım Raporu”nu başarıyla tamamlayan takımlara toplam 25 bin TL hazırlık desteği verildi. Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde, enerji tüketimi hesaplanarak gerçekleştirilen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nın final sıralamasına göre birincilere 50 bin TL, ikinciye 40 bin TL ve üçüncüye 30 bin TL ödül verilecek. bin TL. Lise Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda dereceye giren takımlar arasında dereceye girenlere 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Körfez Yarış Pisti’nde devam eden final yarışında kazananların belirlenmesinin ardından kazanan takımlar ödüllerini 21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’te alacak. 2021.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında son coşku

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör