Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi Konsepti EQE Sedan İçeriyor

blank
Mercedes'in Yeni EV'leri G-Serisi Konsepti EQE Sedan İçeriyor

İçerik: Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi Konsepti EQE Sedan İçeriyor

Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi Konsepti EQE Sedan İçeriyor. Mercedes’in büyüyen elektrikli otomobil planları, en ikonik araçlarından birinin yeniden düşünülmesini içeriyor. Marka, Concept EQG (yukarıda) tarafından vurgulanan bir dizi yeni konsept ve üretim EV’lerini tanıtarak Almanya’nın IAA gösterisini başlattı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, “tavizsiz” (ve kutu gibi) bir arazi tasarımını çevre dostu bir elektrikli güç aktarma organıyla birleştiren G-Serisi SUV’ye elektrikli bir bakış.

Şirket, pil, motor sistemi ve hatta iç mekan hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Ne zaman gönderileceğine dair bir bilgi yok. Ancak bunun atalarıyla aynı Schöckl dağ işkence testinden geçecek “üretime yakın” bir tasarım olduğunu söyledi. Mercedes, elektrikli araçların doğasında bulunan anlık tork ve düşük ağırlık merkezinin, tepelere ve engebeli arazilere tırmanırken EQG’nin lehine çalışması gerektiğini söyledi.

Mercedes-Benz EQE elektrikli sedanDaimler Ufukta daha yakın elektrikli araçlar var elbette. Mercedes sonunda E-Serisi’ne eşdeğer olan EQE’yi (üstten ikinci) detaylandırdı. İlk bakışta EQS lüks sedanın küçültülmüş bir versiyonu gibi görünüyor, ancak bu mutlaka kötü bir şey değil. Hala oldukça aerodinamik bir tasarım ve uzun menzil (oldukça gerçekçi olmayan WLTP döngüsünde talep edilen 410 mil), sadece şehirde gezinmesi daha kolay olması gereken daha küçük, CLS boyutlu bir tasarımda elde ediyorsunuz.

EQE 350 lansman modeli bir arka motor, 90kW pil içerecek ve iddia edilen 5,6 saniyede 60 MPH’ye ulaşacak. Mercedes’e göre performans versiyonları da yolda. Bununla birlikte, EQS’nin imzası olan çizgi uzunluğu “Hiper Ekran” burada kesinlikle isteğe bağlıdır – normalde daha geleneksel bir 12,8 inç OLED bilgi-eğlence ekranı alırsınız.

EQE, 2022’nin ortalarından başlayarak dünya çapında “kademeli” bir lansmana sahip olacak. Mercedes, E-Sınıfı yanmalı motorunun 54.250 dolardan fazlaya mal olmasını beklememize rağmen, fiyatlandırmayı açıklamadı.

Mercedes-Maybach Concept EQS elektrikli SUVDaimler Ve evet, zaten EQS’nin ultra lüks ve yüksek performanslı versiyonları var. Bir Mercedes-Maybach Concept EQS (alttan ikinci), çevre dostu ulaşımları için bir şoföre sahip olmayı tercih eden müşteriler için elektrikli bir SUV sunuyor. Bir başka üretime yakın araç, salon benzeri arka koltuklar ve ön tarafta Maybach odaklı bir Hiper Ekran ile birlikte bir Maybach’ın imza niteliğindeki iki tonlu stilini ve diğer ipuçlarını alıyor. Mercedes, performans ve çıkış tarihleri ​​konusunda bir kez daha çekingen davrandı, ancak ilgili EQS SUV’nin 373 millik bir menzile ulaşmasının ve 2022’de üretime geçmesinin beklendiğini belirtti.

Dümeni almaya daha yatkınsanız, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ (altta), markanın ilk AMG rozetli EV’sidir ve 761HP’ye kadar, 742lb/ft tork ve 0-60MPH zaman vaat eden özel motorlar içerir. 3.4 saniye — büyük bir lüks sedan için hareketli. Ayrıca AMG GT’den türetilmiş bir havalı süspansiyon ve arka tekerlek yönlendirmesi de bulacaksınız. Eşsiz jantlar ve isteğe bağlı karbon seramik rotorlar, hızlı niyetinizi açıkça ortaya koyacak olsa da, çok fazla görsel farklılık görmeyeceksiniz. Mercedes, burada fiyatlandırma veya çıkış tarihlerini de belirtmedi, ancak bunun normal EQS hattını tutumlu hale getireceğini varsaymak güvenli.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi Konsepti EQE Sedan İçeriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör