SpaceX’in 15 Eylül’de Başlayacak İlk Sivil Misyonu

blank
SpaceX'in 15 Eylül'de Başlayacak İlk Sivil Misyonu

İçerik: SpaceX’in 15 Eylül’de Başlayacak İlk Sivil Misyonu

SpaceX’in 15 Eylül’de Başlayacak İlk Sivil Misyonu. Space.com’un bildirdiğine göre, ona Haley Arceneaux, Sian Proctor ve Chris Sembroski katılıyor.

Çocuklukta kemik kanserinden kurtulan ve St. Jude doktorunun asistanı olan Arceneaux, hayır kurumunu temsil etmek için seçilirken, Proctor ve Sembroski, uçuşta bir gezi için küresel bir yarışmanın parçası olarak seçildi. Inspiration4, 15 Eylül’de Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nde NASA’nın Pad 39A’sından fırlayacak.

Ancak raporda, kesin kalkış süresinin lansmandan sadece birkaç gün önce belirleneceği belirtildi. Dragon, önceki Crew Dragon görevlerinden farklı olarak Uluslararası Uzay İstasyonunu ziyaret etmeyeceğinden, yerleştirme portu kaldırıldı ve bir kubbe penceresi ile değiştirildi.

Inspiration4 ekibine göre, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki Cupola’dan esinlenilen pencere, mürettebata Dünya’nın inanılmaz manzaralarını sunacak. Rapora göre, Issacman, Arceneaux, Proctor ve Sembrowski, planlanan lansmanlarından önce 9 Eylül’de Kennedy Uzay Merkezine varacaklar.

Inspiration4 görevi, SpaceX’in en son özel astronot görevini işaret ediyor.

Şirketin 2021’in sonu için planlanan Ax-1 misyonu, ISS’ye sekiz günlük bir gezi için her biri 55 milyon dolar ödeyen dört özel astronottan oluşan bir mürettebata ev sahipliği yapıyor. Musk, 2018’de Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın SpaceX’in geliştirilmekte olan yeni roket sistemi Starship’te ayın etrafında bir tur atacağını da duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX’in 15 Eylül’de Başlayacak İlk Sivil Misyonu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör