Twitter, Kötüye Kullanım İçin Güvenlik Özelliğini Test Ediyor

blank
Twitter, Kötüye Kullanım İçin Güvenlik Özelliğini Test Ediyor

İçerik: Twitter, Kötüye Kullanım İçin Güvenlik Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Kötüye Kullanım İçin Güvenlik Özelliğini Test Ediyor. Twitter, her ikisi de platform için büyük sorunlar haline gelen kötüye kullanım ve trollemeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olacağını umduğu bir özelliği kullanıma sunuyor.

Güvenlik Modu, nefret dolu sözler kullanan veya insanları davetsiz yorumlarla bombalayan hesapları işaretler ve yedi gün boyunca engeller. Bu özellik, etkinleştirildiğinde otomatik olarak çalışacak ve kullanıcıların istenmeyen tweet’lerle uğraşma yükünü ortadan kaldıracak.

Başlangıçta küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test edilecektir. Bu özellik ayarlardan açılabilir ve sistem hem tweet’in içeriğini hem de tweet yazarı ile yanıtlayan arasındaki ilişkiyi değerlendirir. Kullanıcının takip ettiği veya sıklıkla etkileşimde bulunduğu hesaplar otomatik olarak bloke edilmeyecektir.

Twitter UK Public Policy başkanı Katy Minshall şunları söyledi: “İnsanlara Twitter’da güvenlik deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlama konusunda adımlar atmış olsak da, her zaman yapılacak daha çok şey var. “Twitter’daki rahatsız edici etkileşimleri otomatik olarak azaltmanıza olanak tanıyan ve dolayısıyla herkese açık konuşmaların sağlığını iyileştiren bir özellik olan Güvenlik Modu’nu sunuyoruz.”

Diğer sosyal medya platformları gibi, Twitter da otomatik ve insan denetimini bir arada kullanır. New York işletme okulu NYU Stern tarafından hazırlanan 2020 raporu, dünya çapında 199 milyon günlük Twitter kullanıcısıyla başa çıkmak için yaklaşık 1.500’ü olduğunu öne sürdü.

Finlandiya hükümeti adına Nefrete Karşı Gerçekler tarafından üretilen nefret söylemi üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırma, nefret söylemi söz konusu olduğunda Twitter’ın “teknoloji devlerinin en kötüsü” olduğunu buldu. Araştırma yazarı Dr Mari-Sanna Paukkeri’ye göre cevap, insanlar tarafından eğitilmiş yapay zeka sistemlerini kullanmaktır.

“Kötü şeyler söylemenin pek çok farklı yolu var ve bunları tespit edebilecek araçlar yapmak roket bilimidir” dedi. Pek çok sosyal ağın güvendiği bir teknik olan belirli kelimeleri veya cümleleri basitçe vurgulamak yeterli değildi, diye ekledi.

Platformdaki kötüye kullanımla uğraşmanın yanı sıra Twitter, yanlış bilgileri kırmaya daha kararlı hale geldi. Ağustos ayında yanıltıcı bilgileri çürütmek ve yayılmasını durdurmak için Reuters ve Associated Press ile ortaklık kurdu. Daha önce, gönüllülerin yanlış buldukları tweetleri etiketlemelerine izin veren bir topluluk denetleme sistemi olan Birdwatch’ı tanıtmıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Kötüye Kullanım İçin Güvenlik Özelliğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör