Yeni iPhone’un Uydu Aramaları Belirli Alanlarda Çalışabilir

blank
Yeni iPhone'un Uydu Aramaları Belirli Alanlarda Çalışabilir

İçerik: Yeni iPhone’un Uydu Aramaları Belirli Alanlarda Çalışabilir

Yeni iPhone’un Uydu Aramaları Belirli Alanlarda Çalışabilir. Bir sonraki iPhone’un söylentili uydu iletişimi için beklentilerinizi yumuşatmanız gerekebilir. Bloomberg’den Mark Gurman, “Power On” haber bülteninde, gelecekteki iPhone’daki (potansiyel olarak iPhone 13 olarak adlandırılan) acil uydu aramalarının ve mesajlarının yalnızca “belirli pazarlarda” ve ardından yalnızca hücresel kapsama alanı olmayan yerlerde çalışacağını iddia ediyor. O zaman, bölgenizde hücre servisi sivilceli olduğunda, bu muhtemelen bir yedek olarak hizmet etmeyecektir.

Gurman, Apple’ın daha fazla veri kapsamı sağlamak için kendi uydularını başlatmak istediği bildiriliyor, ancak bunun için herhangi bir planın “yıllar sonra” olduğunu söyledi. Ayrıca yakın zamanda acil olmayan aramalar yapamayacaksınız.

Sınırlamalar tamamen şaşırtıcı olmaz. Yeni iPhone’un uydu hizmeti için değiştirilmiş bir Qualcomm X60 modem kullanacağı söyleniyor – tam özellikli bir uydu telefonu olarak hizmet vermeye hazır olmayabilir. Gurman, maliyetlerin ve operatör itirazlarının Apple’ın geleneksel ağları atlayan gerçek bir uydu telefonu sunmasını engelleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Halihazırda, Apple’ın bir sonraki etkinliğine ilişkin umutlarınızı azaltmak için başka nedenler de var. Gurman ayrıca ekran sorunlarının Apple Watch Series 7’nin kullanılabilirliğini sınırlayabileceğini söylüyor. Bilekliğin bir sonraki iPhone ile birlikte piyasaya sürüleceği bildirilse de, bazı sürümleri “geç veya küçük miktarlarda” mevcut olabilir.

Tercih ettiğiniz kasa ve bant kombinasyonunun gönderilmesi biraz zaman alabilir. Bu, geçen yıl iPhone 12 ve diğer Apple ürünlerini durduran gecikmeler kadar kötü olmasa da, pandemi öncesi dönemdeki sorunsuz lansmanlardan çok uzak olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone’un Uydu Aramaları Belirli Alanlarda Çalışabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör