Yeni patentler, Dyson’ın Robotlarının Tasarımlarını Gösteriyor

blank
Yeni patentler, Dyson'ın Robotlarının Tasarımlarını Gösteriyor

İçerik: Yeni patentler, Dyson’ın Robotlarının Tasarımlarını Gösteriyor

Yeni patentler, Dyson’ın Robotlarının Tasarımlarını Gösteriyor. Premium vakum şirketi Dyson, yeni dosyalamalar gösteriyor ki, merdivenleri tırmanıp temizleyebilen ve çekmeceleri açabilen robotlar için patentli tasarımlara sahip.

Tasarımların gelecek ürünler veya beklemede olan fikirler için olup olmadığı net değil, ancak Bloomberg, Dyson’ın robot ünitesinin diğer ev aletleriyle etkileşime geçmek için bir robot üzerinde çalıştığını bildiriyor. Robot eli mi yoksa merdiven tırmanan robot mu, yoksa başka bir ürün mü olduğu da bu noktada net değil.

1 Eylül’de İngiltere’de yayınlanan patentler iki tasarımı gösteriyor; basamakları tırmanabilen ve onları temizleyebilen “üç yıldızlı tekerlekleri ve kumandalı kolu olan robotik bir cihaz” (merdiven tırmanan bir vakum mükemmel bir fikir gibi geliyor) ve patentli çizimlerde gösterilen bir “robot eli” bir kupa tutan uygulama (ve bu, bu erken saatte bana bir fincan kahve getirmeyi hayal etmemi sağlıyor).

Dyson patent dosyasından bir çizim, bir fincan tutan bir robot eli gösteriyor İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi
Patentlerle ilgili olağan uyarılar elbette geçerlidir; şirketler asla bir tüketici ürünüyle sonuçlanamayacak pek çok patent için başvuruda bulunuyor ve Bloomberg, Dyson’ın bir “diş tedavi cihazından” (diğer adıyla diş fırçası) bir hava temizleyici/kulaklık cihazına kadar her şey için patent başvurusunda bulunduğunu belirtiyor.

Dyson, Pazar günü yapılan yorum talebine hemen yanıt vermedi. Ancak bir sözcü Bloomberg’e “çok sayıda patent başvurusunda bulunuyoruz” ve şirketin “gelecekte piyasaya sürülebilecek ya da çıkmayacak” teknolojiler hakkında yorum yapmadığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni patentler, Dyson’ın Robotlarının Tasarımlarını Gösteriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör