Almanya Telefon Üreticilerinin 7 Yıl Güncelleme Sunmasını İstiyor

blank
Almanya Telefon Üreticilerinin 7 Yıl Güncelleme Sunmasını İstiyor

İçerik: Almanya Telefon Üreticilerinin 7 Yıl Güncelleme Sunmasını İstiyor

Almanya Telefon Üreticilerinin 7 Yıl Güncelleme Sunmasını İstiyor:

Mevcut telefonunuz, en azından Almanya’nın bir yolu varsa, birkaç yıl boyunca güvenlik yamaları alabilir. C’t, Alman federal hükümetinin Avrupa Komisyonu ile müzakerelerin bir parçası olarak Avrupa Birliği’ni akıllı telefonlar için yedi yıllık güvenlik güncellemeleri ve yedek parça talep etmeye zorladığını bildiriyor. Bu, yakın tarihli bir Komisyon önerisinden iki yıl daha uzun ve telefonlara daha bilgisayar benzeri bir destek döngüsü sağlayacak.

Her iki teklif de şaşırtıcı bir şekilde üreticilerin tepkisiyle karşı karşıya. Bazı üyeleri arasında Apple, Google ve Samsung’u da içeren sektör savunuculuğu grubu DigitalEurope, yalnızca üç yıllık güvenlik güncellemesi şartı istiyor ve yedek parçaları kameralar, hoparlörler ve diğer bileşenler yerine ekranlar ve pillerle sınırlamak istiyor. sözde daha güvenilir.

Diğer bir deyişle, DigitalEurope etkin bir şekilde statükoyu savunuyor. Apple genellikle beş yıllık düzenli özellik ve güvenlik güncellemeleri sunarken, birçok Android satıcısı üç veya daha az sayıda durur. Samsung, 2021’de yalnızca dört yıllık güvenlik düzeltmeleri yapmayı taahhüt etti. Bunların bir kısmı Qualcomm’un güncelleme politikası tarafından belirlendi, ancak markaların kendilerinin bazen değişmeye isteksiz oldukları açık.

Bu genişletilmiş destek çok önemli hale gelebilir. AB’nin potansiyel olarak 2023’te yürürlüğe girecek olan önerisi, telefonları daha uzun süre tutmanıza izin vererek çevreye yardımcı olmayı amaçlıyor. Bugün gördüğünüz 2,5 ila 3,5 yılın kabaca iki katı kadar korumalı ve işlevsel kalırlar.

Ancak bu, bir bütün olarak mobil güvenliği desteklemek için de hayati önem taşıyabilir. StatCounter’ın Ağustos 2021 kullanım paylaşımı verilerine göre, Android kullanıcılarının yüzde 40’ından biraz fazlası 9.0 Pie veya önceki bir sürümü çalıştırıyor – mobil kullanıcıların büyük bir kısmı, güvenlik güncellemelerini almayı durduran veya kaybetmeye yakın cihazlara sahip. Daha uzun destek süreleri, saldırganların, şu anda daha yeni yazılımlarda yamalanan açıklardan yararlanmalara karşı kalıcı olarak savunmasız bırakılan eski telefonları hedeflemesini engelleyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Almanya Telefon Üreticilerinin 7 Yıl Güncelleme Sunmasını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör