Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor

blank
Avrupa'nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor

İçerik: Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor

Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor:

Avrupa, emisyonları azaltma konusunda ilerleme kaydediyor olabilir, ancak en büyük kamu hizmeti şirketi, yetkililerin yeterince hızlı hareket etmediğini düşünüyor. Reuters’in bildirdiğine göre Enel, Avrupa’nın “mevcut hızında” devam etmesi halinde sera gazı emisyonlarını azaltmada geç kalabileceği konusunda uyaran bir çalışma yayınladı. Enel, Avrupa Birliği’nin bu emisyonları 2030 yılına kadar yüzde 55 oranında azaltmak istediğini, ancak önemli değişiklikler olmadan 2051 yılına kadar bu hedefe ulaşamayacağı bildiriliyor.

Kıta, araştırmaya göre 2043 yılına kadar yüzde 40 yenilenebilir enerji hedefini (2030 için de belirlenmiş) karşılamayacaktı.

Kuruluş, AB’nin 2030 emisyon hedefini tutturmak için kabaca 3,6 trilyon Avro (4,3 trilyon doların hemen altında) yatırım yapması gerektiğini öne sürdü. Yetkililerin ayrıca, planları hızlı bir şekilde “somut eyleme” dönüştürme becerisiyle, zorluğa daha uygun bir yönetişim kurmaları gerekecektir. Bu, AB üye ülkeleri arasında daha sıkı koordinasyonun yanı sıra daha iyi pazar entegrasyonunu teşvik etmek için daha bölgesel bir stratejiyi içerecektir.

Birliğin stratejisini yeniden düşünmesi gerekeceği konusunda çok az şüphe vardı. Yüzde 55 emisyon azaltma hedefi, daha önceki yüzde 40 hedefinden önemli bir sıçramaydı. Enel’in de burada güçlü bir teşviki var – ek harcamalar muhtemelen Enel’in yenilenebilir enerji işine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bulgular ne kadar iş yapılması gerektiğinin ölçülmesine yardımcı olabilir ve AB, daha agresif temiz enerjinin benimsenmesini istediğinde, büyük bir enerji tedarikçisini pekala dinleyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi: Google, şirketin 2030 yılına kadar veri merkezlerinde ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör