iPhone 13, MagSafe Şarj Cihazı ile Birlikte Piyasaya Sürülebilir

blank
iPhone 13, MagSafe Şarj Cihazı ile Birlikte Piyasaya Sürülebilir

İçerik: iPhone 13, MagSafe Şarj Cihazı ile Birlikte Piyasaya Sürülebilir

iPhone 13, MagSafe Şarj Cihazı ile Birlikte Piyasaya Sürülebilir:

iPhone 13’ün piyasaya sürülmesi henüz resmi olarak onaylanmadı, ancak bu arada, ABD Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) yapılan bir dosyada, yeni iPhone serisiyle birlikte gelebilecek revize edilmiş bir MagSafe Şarj Cihazı ortaya çıktı. ABD FCC listesi ayrıca iPhone 12 modellerinden “eski” cihazlar olarak bahsederken, iPhone 13 çeşitleri olabilecek dört “Yeni Telefon” öğesi listelenmiştir. Yeni iPhone modellerinin yanı sıra, yükseltilmiş MagSafe Charger, AirPods Pro üzerinde test edilmiş gibi görünüyor.

Başlangıçta Dave Zatz tarafından tespit edilen ABD FCC dosyası, A2548 model numaralı yeni MagSafe Charger’ı gösteriyor. Bu, Apple’ın geçen yıl iPhone 12 ailesiyle birlikte piyasaya sürdüğü ve A2140 olarak tanımlanan mevcut şarj cihazından farklı.

13 Ağustos’ta dosyalanan ABD FCC dosyası, bir sonraki MagSafe Şarj Cihazının bir cihaz listesinde test edildiğini gösteriyor. A2341, A2172, A2176 ve A2342 model numaralarına sahip “Eski Telefon” öğelerini içeriyordu. Bunlar özellikle iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini’nin ABD sürümleridir.

FCC dosyası, mevcut iPhone modellerinin yanı sıra MagSafe Charger’ın dört yeni Apple telefon modelinde test edildiğini gösteriyor. Bunlar iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini olabilir. Ancak dosyalama, somut bir ayrıntı vermek için herhangi bir model numarası içermiyor.

ABD FCC başvurusunun bir parçası olarak sunulan belgeler, yeni MagSafe Charger’da mevcut seçeneğe göre nelerin iyileştirildiği hakkında da kesin bir bilgi sağlamaz.

Bununla birlikte, tahminci Max Weinbach, bu yılın başlarında, 2021 iPhone modellerinin iPhone 12 modellerinde bulunanlara kıyasla daha güçlü mıknatıslara sahip gelişmiş bir MagSafe teknolojisi içereceğini öne sürdü. Kablosuz şarj bobininin boyutunda ve şarj hızında da bazı iyileştirmeler olduğu tahmin ediliyor.

Temmuz ayında iPhone 13 modellerinin yeni MagSafe teknolojisi aracılığıyla ters kablosuz şarj desteği taşıyabileceği bildirilmişti. Bu, yeni iPhone ailesinin, tıpkı Huawei ve Samsung gibi şirketlerin bir süredir amiral gemilerinde sundukları gibi, mevcut Apple cihazlarınızı kablosuz olarak şarj edebileceğini gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13, MagSafe Şarj Cihazı ile Birlikte Piyasaya Sürülebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör