Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi ve EQE Sedan Oldu

blank
Mercedes'in Yeni EV'leri G-Serisi ve EQE Sedan Oldu

İçerik: Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi ve EQE Sedan Oldu

Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi ve EQE Sedan Oldu:

Mercedes’in büyüyen elektrikli otomobil planları, en ikonik araçlarından birinin yeniden düşünülmesini içeriyor. Marka, Concept EQG (yukarıda) tarafından vurgulanan bir dizi yeni konsept ve üretim EV’lerini tanıtarak Almanya’nın IAA gösterisini başlattı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, “tavizsiz” (ve kutu gibi) bir arazi tasarımını çevre dostu bir elektrikli güç aktarma organıyla birleştiren G-Serisi SUV’ye elektrikli bir bakış.

Şirket, pil, motor sistemi ve hatta iç mekan hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Ne zaman gönderileceğine dair bir bilgi yok. Ancak bunun atalarıyla aynı Schöckl dağ işkence testinden geçecek “üretime yakın” bir tasarım olduğunu söyledi. Mercedes, elektrikli araçların doğasında bulunan anlık tork ve düşük ağırlık merkezinin, tepelere ve engebeli arazilere tırmanırken EQG’nin lehine çalışması gerektiğini söyledi.

blank

Ufukta daha yakın elektrikli araçlar var elbette. Mercedes sonunda E-Serisi’ne eşdeğer olan EQE’yi (üstten ikinci) detaylandırdı. İlk bakışta EQS lüks sedanın küçültülmüş bir versiyonu gibi görünüyor, ancak bu mutlaka kötü bir şey değil. Hala oldukça aerodinamik bir tasarım ve uzun menzil (oldukça gerçekçi olmayan WLTP döngüsünde talep edilen 410 mil), sadece şehirde gezinmesi daha kolay olması gereken daha küçük, CLS boyutlu bir tasarımda elde ediyorsunuz.

EQE 350 lansman modeli bir arka motor, 90kW pil içerecek ve iddia edilen 5,6 saniyede 60 MPH’ye ulaşacak. Mercedes’e göre performans versiyonları da yolda. Bununla birlikte, EQS’nin imzası olan çizgi uzunluğu “Hiper Ekran” burada kesinlikle isteğe bağlıdır – normalde daha geleneksel bir 12,8 inç OLED bilgi-eğlence ekranı alırsınız.

EQE, 2022’nin ortalarından başlayarak dünya çapında “kademeli” bir lansmana sahip olacak. Mercedes, E-Sınıfı yanmalı motorunun 54.250 dolardan fazlaya mal olmasını beklememize rağmen, fiyatlandırmayı açıklamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes’in Yeni EV’leri G-Serisi ve EQE Sedan Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör