NASA, Elektrikli Hava Taksiler İçin Uçuş Testine Başladı

blank
NASA, Elektrikli Hava Taksiler İçin Uçuş Testine Başladı

İçerik: NASA, Elektrikli Hava Taksiler İçin Uçuş Testine Başladı

NASA, Elektrikli Hava Taksiler İçin Uçuş Testine Başladı:

NASA, uçan taksileri pratik bir gerçeklik haline getirmek için önemli bir adım attı. Ajans, bu taksiler hizmetteyken gelecekteki hava sahasını modellemeye ve simüle etmeye yardımcı olmak için Joby Aviation’ın elektrikli VTOL uçağıyla uçuş testlerine başladı. Kuru koşu 30 Ağustos’ta sessizce başladı ve 10 Eylül’e kadar sürecek. Bu çaba, belirli bir uçuş boyunca hava taksisinin “akustik profilini” ölçmek için 50 mikrofon kullanarak gürültü kontrolünü içerecektir.

Bu, Federal Havacılık İdaresi kurallarındaki boşlukları tespit etmeyi ve ajansın teslimat uçağı ve diğer geleneksel olmayan uçakların yanı sıra uçan taksilerin ticari kullanımına hazır olmasını sağlamayı amaçlayan Gelişmiş Hava Hareketliliği kampanyasının bir parçası olarak yapılan ilk eVTOL testidir. Uçuş programından elde edilen veriler, 2022’de hem diğer taksileri hem de daha karmaşık uçuş durumlarını içeren daha kapsamlı bir dizi kampanya testine yardımcı olacak.

Genel program, uçan taksilerin yaygın kullanıma girmesi durumunda ABD’yi düşük irtifa hava trafiği bolluğuna daha iyi hazırlayabilir. Erken testler Joby için de küçük bir darbe. Uber’in hava taksi işini satın aldıktan ve Toyota’dan 394 milyon dolarlık bir yatırım aldıktan kısa bir süre sonra kritik testlere giriyor. Joby’nin önemli bir rol oynamaya devam edip etmeyeceği belli değil, ancak bu açıkça umduğu türden bir işbirliği.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, Elektrikli Hava Taksiler İçin Uçuş Testine Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör