Qualcomm, Renault Mégane E-TECH Electric İçin Çip Sağlayacak

blank
Qualcomm, Renault Mégane E-TECH Electric İçin Çip Sağlayacak

İçerik: Qualcomm, Renault Mégane E-TECH Electric İçin Çip Sağlayacak

Qualcomm, Renault Mégane E-TECH Electric İçin Çip Sağlayacak:

Qualcomm Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni bir Renault elektrikli aracında dijital gösterge paneli için önemli bir bilgi işlem çipi sağlayacağını söyledi.

Cep telefonlarında dünyanın en büyük ana yarı iletken tedarikçisi olan San Diego, California merkezli Qualcomm, aynı anda gösterge panellerini ve bilgi-eğlence sistemlerini çalıştırabilen çiplere sahip araçlara doğru genişliyor. Şirket, bu yılın başlarında General Motors ile Qualcomm çiplerini kullanmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Qualcomm Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Renault’nun Mégane E-TECH Electric’inin çiplerini, Qualcomm’un Android telefon pazarındaki uzun süredir ortağı olan Alphabet’in Google’ın yazılımını kullanarak aracın bilgi-eğlence sistemine güç sağlamak için kullanacağını söyledi. Münih’teki aylık IAA Mobility 2021 otomotiv fuarının gelecek yıl satışa çıkması bekleniyor.

Otomobil üreticileri Pazartesi günü neredeyse tamamen sıfır veya düşük emisyonlu araçları piyasaya sürmek için Münih’te toplanırken, devam eden yarı iletken sıkıntısı, pandemi başlamadan bu yana ilk büyük otomobil fuarına uzun bir gölge düşürdü.

Geçen yıl fabrikaları kapatmak zorunda kalan otomobil üreticileri, artık tüketici elektroniği endüstrisinden çip teslimatları için artan rekabetle karşı karşıya. Bu sorun, pandemi sırasında bir dizi tedarik zinciri kesintisi ile birleşti.

Arabalar giderek daha fazla çiplere bağımlı hale geldi – daha iyi yakıt ekonomisi için motorların bilgisayar yönetiminden acil frenleme gibi sürücü yardım özelliklerine kadar her şey için.

Pazar akşamı birkaç elektrikli aracın (EV) lansmanı sırasında konuşan premium Alman otomobil üreticisi Daimler AG’nin CEO’su Ola Källenius, şirketin dördüncü çeyrekte kendi arzının artacağından umutlu olsa da, çip talebinin artması anlamına geldiğini söyledi. endüstri, 2023’e kadar bunlardan yeterince kaynak bulmakta zorlanabilir – ancak o zamana kadar kıtlık daha az şiddetli olacaktır.

Källenius, “Birkaç çip tedarikçisi, taleple ilgili yapısal sorunlara atıfta bulunuyor,” dedi. “Bu, 2022’yi etkileyebilir ve (durum) 2023’te daha rahat olabilir.”

Daimler’in otomobil üretim birimi Mercedes-Benz’in tedarik zinciri başkanı Joerg Burzer, durumun dördüncü çeyrekte istikrara kavuşmasını umduğunu söyledi. “Gevşeme sonra gelecek.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm, Renault Mégane E-TECH Electric İçin Çip Sağlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör