Smart’ın EV Konsepti, Daha Büyük Araç Hedefini Gösteriyor

blank
Smart'ın EV Konsepti, Daha Büyük Araç Hedefini Gösteriyor

İçerik: Smart’ın EV Konsepti, Daha Büyük Araç Hedefini Gösteriyor

Smart’ın EV Konsepti, Daha Büyük Araç Hedefini Gösteriyor: 2019’da Mercedes, 2022’de çıkacak yeni araçlarla Smart’ı yalnızca EV’ye özel bir markaya dönüştürmek için Volvo otomobil üreticisi Geely ile birlikte çalıştı. Münih’te IAA Mobility 2021 otomobil fuarı.

blank

Smart’ın minik mobilite araçlarına aşina iseniz, konseptte öne çıkan ilk şey nispeten büyük boyutudur. Mercedes tarafından tasarlanan dört koltuklu, Mini’nin en büyük aracı Countryman ile kabaca aynı boyutlara (ve dürüst olmak gerekirse benzer bir görünüme) sahip. Aynı zamanda pürüzsüz aerodinamik stili, devasa bir cam tavanı ve Chanel tarafından tasarlanmış gibi görünen (değil) altın renkli, teknik süslemeli bir iç mekana sahiptir.

Dikkate değer diğer bazı özellikler arasında, kolay girişe izin verecek ve dört kapı da açıkken havalı bir görünüm sağlayan bir arka makaslı kapı yer alıyor. Oldukça pratik olmadıklarından, onları üretim versiyonunda görmeyi beklemeyin. Önde ve arkada büyük, Telsa Model 3 benzeri 12,8 inç dokunmatik ekrana, 21 inç tekerleklere ve LED ışık çubuklarına sahiptir.

blank

EV yönüne gelince, Geely’nin Volvo, Polestar, Smart ve Lotus dahil olmak üzere dokuz otomotiv markasında kullanılmak üzere tasarlanan Geely’nin Sürdürülebilir Deneyim Mimarisi (SEA) üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca hızlı şarj teknolojisini ve kablosuz güncellemeleri de desteklemelidir.

Ve evet, Smart ve Daimler/Geely ebeveynleri bu konsepti bir üretim aracına dönüştürmeyi planlıyor. Amaç, meraklıları için “en yüksek düzeyde dinamik yol tutuşu” sunarken, uzun menzilli bir model de dahil olmak üzere birden fazla versiyon yapmaktır. Çin’de üretilecek ve gelecek yıl orada satışa sunulacak, ancak Smart’ın onu Avrupa’ya da getirmeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Smart’ın EV Konsepti, Daha Büyük Araç Hedefini Gösteriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör