Volkswagen’in ID.Buzz Elektrikli Minivanı Tanıtıldı

blank
Volkswagen'in ID.Buzz Elektrikli Minivanı Tanıtıldı

İçerik: Volkswagen’in ID.Buzz Elektrikli Minivanı Tanıtıldı

Volkswagen’in ID.Buzz Elektrikli Minivanı Tanıtıldı:

TechCrunch’ın bildirdiğine göre Volkswagen, ID.Buzz minibüse en yakın bakışını Argo AI ile işbirliği içinde geliştirilen kendi kendini süren bir prototip şeklinde gösterdi. Üstteki hafif kamuflajı ve lidar yığınını göz ardı ederseniz, nihayet 2023’te ABD’ye çıkacak olan üretim ID.Buzz’ın nasıl görüneceğine dair iyi bir resim elde edebilirsiniz.

Elektrikli minivan, orijinal konseptten daha az eğlenceli olsa da biraz daha pratik görünüyor. Klasik 70’lerin VW minibüsünü çağrıştıran yuvarlak hatlar düzeltildi ve şişkin çamurluklar çok daha az. Ayrıca, kamuflajla doğrulamak zor olsa da, VW’nin konseptin korkak arka cam konfigürasyonunu değiştirdiği görülüyor. Yine de, özellikle en iyi göründüğü ön taraf açısından bir benzerlik taşıyor. Bir sürücü ile bakıldığında, ID.Buzz’ın nispeten küçük boyutu da hissedilir.

blank

Otonom teknoloji söz konusu olduğunda, VW bunu şehirlerde önce otonom servisler veya teslimatlar için kullanmayı planlıyor. Argo’nun AI sistemi, engeller için 400 metreye kadar “görmesini” sağlamak için kameraları, lidar modüllerini, radarı ve yerleşik bir bilgisayarı bir araya getiriyor.

Argo AI kurucusu Bryan Salensky, sistemin GPS ile veya GPS olmadan navigasyon yapabileceğini ve yollarda ve altyapıda değişiklik yapılmadan çalışabileceğini söyledi. Argo, sensör dizisinin “yayaların, bisikletlilerin ve araçların hareketlerini tahmin etmesine ve motoru, fren ve direksiyon sistemlerini aracın güvenli ve doğal bir şekilde hareket etmesi için yönlendirmesine” izin vereceğini söyledi.

blank

Yine de bu melodiyi daha önce duymuştuk ve hala şehir sokaklarında ve otoyollarda dolaşan gerçek kendi kendine giden araba yok. Volkswagen ve Argo, 2025 yılına kadar bir filo geliştirmeyi planlayan Argo’nun Münih yakınlarındaki geliştirme merkezinde önümüzdeki dört yıl boyunca tamamen elektrikli kendi kendini süren minibüsü test etmeyi ve ticari olarak ölçeklendirmeyi planlıyor. Argo ayrıca Ford ve Lyft ile 1.000’lik bir araç üzerinde çalışıyor. Miami ve Austin gibi şehirler için planlanan testler ile araç sürücüsüz araç ağı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen’in ID.Buzz Elektrikli Minivanı Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör