Çinli Bir Şirket, Çocuklar İçin Robot Üretmek İstiyor

blank
Çinli Bir Şirket, Çocuklar İçin Robot Üretmek İstiyor

İçerik: Çinli Bir Şirket, Çocuklar İçin Robot Üretmek İstiyor

Çinli Bir Şirket, Çocuklar İçin Robot Üretmek İstiyor:

Çocuklarınız için bir robot köpek almayı boşverin – onun yerine onlara efsanevi bir yaratık alabilirsiniz. Çinli EV üreticisi Xpeng, çocukların binmesi için tasarlanmış bir robot tek boynuzlu atla alay etti. SCMP’nin belirttiği gibi, dörtlü, Xpeng’in otonom sürüş ve diğer AI görevleriyle ilgili deneyimlerinden yararlanarak birden fazla arazi türünde gezinmek, nesneleri tanımak ve “duygusal etkileşim” sağlamak için kullanacak.

Tasarım, Boston Robotics Spot’un daha sevimli, daha çocuk dostu bir versiyonu gibi görünse ve sürse de, şirket diğer birçok ayrıntıda utangaç. Uygun bir şekilde, bir çocuk kadar uzun. Üzgünüm millet, işe giderken zıplamayacaksınız.

Bu robot tek boynuzlu at da ‘gerçek’ şey kadar efsanevi. Xpeng, robotik boynuzlu atını ne zaman sunmayı beklediğini, fiyatlandırmayı veya bulunabilirliği açıklamadı. 75.000$’lık bir Spot kadar maliyetli olmayabilir, ancak bu kadar sofistike bir şeyin 2019’daki 2.900$’lık Aibo’dan daha pahalıya mal olmasını beklerdik.

Bir dereceye kadar, kâr konunun dışındadır. Xpeng şefi He Xiaopeng, tek boynuzlu atın şirketin mevcut teknolojisinden yararlanarak robotik alanına daha geniş bir hareketin parçası olduğunu söyledi. Bunu bir ilk adım olarak düşünün. Xpeng’in tek boynuzlu atından öğrendikleri, satın alma olasılığınız daha yüksek olan daha sofistike (ve umarız yetişkinlere yönelik) robotlara yol açabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çinli Bir Şirket, Çocuklar İçin Robot Üretmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör