Facebook ve Ray-Ban Akıllı Gözlüklerini 9 Eylül’de Tanıtacak

blank
Facebook ve Ray-Ban Akıllı Gözlüklerini 9 Eylül'de Tanıtacak

İçerik: Facebook ve Ray-Ban Akıllı Gözlüklerini 9 Eylül’de Tanıtacak

Facebook ve Ray-Ban Akıllı Gözlüklerini 9 Eylül’de Tanıtacak:

Facebook ve Ray-Ban, çok yakında piyasaya sürülebilecek bir çift akıllı gözlük oluşturmak için ortaklık kurdu. Ray-Ban’in web sitesindeki bir mikro site, yaklaşmakta olan giyilebilir cihazın bir silüetini gösteriyor ve önemli bir ayrıntı dışında, ikiliden ne bekleyeceğiniz hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Bu haftanın başlarında, Facebook Reality Labs Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth, görünüşe göre bir bakış açısı video kaydıyla akıllı gözlüklerle alay etti. Yaklaşan akıllı gözlüklerin, muhtemelen Snapchat’in Snap Spectacles’ında bulunanlara benzer birkaç artırılmış gerçeklik (AR) özelliği ile gelmesi bekleniyor.

Ray-Ban’in resmi web sitesindeki mikrosite, belirtildiği gibi, Ray-Ban ve Facebook logoları ile birlikte bir gözlük silueti gösteriyor. Fragmanda ayrıca bir tarihten bahsediliyor: 9 Eylül 2021. Ek olarak, mikrosite, kullanıcıların bir ‘yayın bildirimi’ için kaydolma seçeneği sunar. Akıllı gözlüğün 9 Eylül Perşembe günü tanıtılıp tanıtılmayacağı açık bir şekilde belirtilmedi.

Bu haftanın başlarında Bosworth, Twitter’da yaklaşan giyilebilir cihazla dalga geçiyor gibi görünen bir video paylaştı. Kendisi ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in bir bakış açısı video kaydını paylaştı. Ancak video, beklenen Facebook x Ray-Ban akıllı gözlüklerinden bahsetmiyor ve onları göstermiyor.

Geçen yıl Facebook, akıllı gözlüklerini Ray-Ban ile birlikte 2021’de piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bu yılın başlarında CEO Mark Zuckerberg, Facebook’un bir sonraki donanım lansmanının akıllı gözlük olacağını da doğrulamıştı. Facebook ayrıca gerçek AR gözlükleri oluşturmak için çalışıyor ancak bunların piyasaya sürülmesinin en az 5 yıl süreceğini söyledi.

Yaklaşan akıllı gözlüklerin, bazı AR özellikleriyle birlikte Ray-Ban’in ikonik çerçevelerinden biri olarak şekillendirilmesi bekleniyor. Akıllı gözlüğün özellikleri henüz bilinmiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook ve Ray-Ban Akıllı Gözlüklerini 9 Eylül’de Tanıtacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör