Google Pixel Serisi Eylül Android Güvenlik Güncellemesini Alıyor

blank
Google Pixel Serisi Eylül Android Güvenlik Güncellemesini Alıyor

İçerik: Google Pixel Serisi Eylül Android Güvenlik Güncellemesini Alıyor

Google Pixel Serisi Eylül Android Güvenlik Güncellemesini Alıyor:

Google, uyumlu Pixel telefonlar için Eylül Android güvenlik güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Buna Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5 ve Pixel 5a modelleri dahildir. Teknoloji devi, güncellemenin kablosuz olarak (OTA) yayınlanacağını söylüyor. Taşıyıcıya ve ahizeye bağlı olarak aşamalı olarak kullanıma sunulacaktır. Bu, tüm birimlerin Eylül Android güncellemesini almasının haftalar alabileceği anlamına gelir. Güncelleme kullanıma sunulduğunda tüm uyumlu Pixel telefon kullanıcıları bir bildirim alır.

Google, Eylül Android güvenlik güncelleme duyurusunu bir destek sayfası aracılığıyla yaptı. Donanım yazılımı yapı numarası global Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 birimleri için RQ3A.210905.001’dir. Kuzey Amerika’da Pixel 5a için donanım yazılımı sürümü, Japonya’da Pixel 5a için RD2A.210905.002 ve RD2A.210905.003’tür.

1 Eylül tarihli en son Eylül güvenlik yamasıyla çözülen 17 sorun var ve 5 Eylül tarihli yamayla 23 sorun çözüldü. Bu sorunlardan en ciddi olanı, özel hazırlanmış bir dosya kullanan uzak bir saldırganın kalıcı bir hizmet reddine neden olmasına neden olabilecek, Çerçeve bileşenindeki kritik bir güvenlik açığıdır.

Google ayrıca, kullanıcıların manuel olarak yandan yüklemeleri için en son güncellemenin fabrika resimlerini ve OTA resimlerini yayınladı. Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Sistem Güncellemesi’ne giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Mountain View şirketinin 13 Eylül’de yeni nesil Pixel 6 ve Pixel 6 Pro telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Telefonlar bir süre önce tanıtıldı ve Google’ın kendi SoC adlı Tensor tarafından desteklendiği doğrulandı. Bu telefonlar ayrıca arka panelin genişliği boyunca uzanan benzersiz bir kamera modülüne sahip olacak. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun öncekilerden daha büyük sensörleri entegre ettiği bildiriliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel Serisi Eylül Android Güvenlik Güncellemesini Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör