Sony, Playroom’un Geliştiricisi Firesprite’ı Satın Aldı

blank
Sony, Playroom'un Geliştiricisi Firesprite'ı Satın Aldı

İçerik: Sony, Playroom’un Geliştiricisi Firesprite’ı Satın Aldı

Sony, Playroom’un Geliştiricisi Firesprite’ı Satın Aldı:

Sony, PlayStation Studios’ta büyüyen kararlılığına bir geliştirici daha ekledi. The Playroom ve The Playroom VR’nin arkasındaki Firesprite, şirketin 14. stüdyosu oldu.

PlayStation Studios şefi Hermen Hulst bir blog yazısında, “Firesprite, donanımımızın potansiyelini gerçekten sergileyen inanılmaz deneyimler oluşturmada olağanüstü olan yaratıcı ve iddialı bir stüdyodur” dedi. “Ekibin teknik ve yaratıcı yetenekleri, özel oyunlardan oluşan yıldız kataloğumuzu büyütmek için çok önemli olacak ve gelecek için heyecanlanacağınızı düşünüyorum.”

Birkaç geliştirici, anlaşmanın bir parçası olarak Sony’ye geri dönecek. Hulst, tüm kurucu ekip de dahil olmak üzere “birkaç Firesprite üyesinin” Wipeout geliştiricisi Studio Liverpool’dan geldiğini belirtti. Sony, bu stüdyoyu 1993 yılında Psygnosis olarak bilindiği zaman satın aldı, ancak 2012’de kapattı.

Sony ve Firesprite, aynı yıl kurulduğundan beri aşağı yukarı birlikte çalışıyorlar. Firssprite, PlayStation Camera’nın yeteneklerini sergilemek için tasarlanmış 2013 yılındaki artırılmış gerçeklik mini oyunlarından oluşan The Playroom’da Team Asobi ile birlikte çalıştı. En son oyunu, PlayStation VR’da çıkış yaptıktan sonra geçen yıl konsolları ve PC’yi vuran bir hayatta kalma korku oyunu olan The Persistence.

Firesprite ekibi yeni bir şey üzerinde çalışıyor, ancak ne olduğu tam olarak belli değil. The Playroom ve Vita ve mobil oyun Run Sackboy! Run!, stüdyonun tüm oyunlarının bir sanal gerçeklik yönü var. Hulst’un yorumları ve Sony’nin ikinci nesil bir PS VR kulaklığı üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, Firesprite’ın bir sonraki oyununun bu platform için olduğunu öğrenmek büyük bir sürpriz olmaz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Playroom’un Geliştiricisi Firesprite’ı Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör