Spotify, Disney+ İle Ortaklığa Başlıyor

blank
Spotify, Disney+ İle Ortaklığa Başlıyor

İçerik: Spotify, Disney+ İle Ortaklığa Başlıyor

Spotify, Disney+ İle Ortaklığa Başlıyor

Release Radar, Spotify’da algoritmik olarak oluşturulmuş en popüler çalma listelerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Karışım, sık dinlediğiniz sanatçılardan yeni materyallerden oluşan bir koleksiyonla haftalık olarak güncellenir. Oynatma listesi, bu noktada kullanıcıları beş yıldır döngüde tutuyor ve şimdi akış hizmeti onu reklamverenlere açıyor.

Bu aslında Spotify’ın reklamlar için sunduğu ve markalar için potansiyel sponsorluk fırsatları olarak Discover Weekly ve On Repeat’e katılarak sunduğu üçüncü çalma listesi. Release Radar ile Disney+, Billie Eilish’in Happier Than Ever: A Love Letter To Los Angeles filmini tanıtan ABD’deki ilk gemi olacak. Spotify, ücretsiz kullanıcıların ses, video ve grafik biçimindeki reklamları görerek onları oynatma listesine yönlendireceğini söylüyor. İçeri girdikten sonra, oynatma listesi resminde her reklam arasında (ses ve video) sponsordan gelen mesajlarla birlikte logolar görünecektir. Müzik odaklı reklamların yanı sıra oyun, otomotiv, moda ve teknoloji markalarının yanı sıra telefon servis sağlayıcılarından sponsorluklar da göreceksiniz. Ancak Spotify, fırsatın yalnızca yukarıda belirtilen kategorilere uyanlara değil, tüm şirketlere açık olduğunu açıklıyor. Her zaman olduğu gibi, Premium kullanıcılar sponsorlu içeriğin hiçbirini görmez veya duymaz.

Release Radar’ın tutsak bir izleyici kitlesi var. Oynatma listesi, 2016’daki lansmanından bu yana dünya çapında 16 milyardan fazla kez yayınlandı. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya dahil olmak üzere çeşitli bölgelerdeki Spotify kullanıcıları için ilk üç kişiselleştirilmiş oynatma listesidir. Çoğu dinleyici 18-29 yaşında ve Spotify, Release Radar akışının yüzde 50’den fazlasını grubun oluşturduğunu söylüyor.

ABD’deki ücretsiz kullanıcılar, henüz görmediyseniz, yakında Release Radar’da Disney+ sponsorluğunu görecekler. Amerika Birleşik Devletleri dışında reklam destekli katmanda yayın yapıyorsanız, sponsorlu mesajlar da sizin için görünür: oynatma listesi, markaların dünya çapında 31 pazarda reklam vermesi için kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Disney+ İle Ortaklığa Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör