Facebook’un İlk Ray-Ban Akıllı Gözlüğü Tanıtıldı

blank
Facebook'un İlk Ray-Ban Akıllı Gözlüğü Tanıtıldı

İçerik: Facebook’un İlk Ray-Ban Akıllı Gözlüğü Tanıtıldı

Facebook’un İlk Ray-Ban Akıllı Gözlüğü Tanıtıldı:

Facebook’un akıllı gözlük dünyasına ilk adımı burada. Kafa karıştırıcı bir şekilde adlandırılan Ray-Ban Hikayeleri, 299 dolardan başlıyor ve akıllı gözlüklerde gördüğümüz teknolojinin çoğunu bir araya getiriyor. Snap’s Spectacles gibi hareket halindeyken birinci şahıs fotoğrafları ve videoları çekmenize izin verecekler. Ve Bose ve Amazon’un hoparlör donanımlı gözlüklerine benzer şekilde, arama yapmanın yanı sıra medya dinleyebileceksiniz.

Ancak en etkileyici olanı, Facebook ve Ray-Ban sahibi Luxottica’nın donanım bileşenlerini, neredeyse bir çift tipik tasarımcı gözlüğü gibi görünen ve hissettiren çerçevelere sığdırmış olmasıdır. Tek fark, köşelere monte edilmiş bir çift kamera.

İkonik Wayfarer tarzındaki Ray-Ban Hikayeleri – bugün hala moda görünen 50’li yıllardan kalma kalın çerçeveler – standart versiyondan sadece beş gram daha ağır. Ve buna çift 5 megapiksel kameraları, Snapdragon işlemcisi, dokunmatik yüzeyi, hoparlörleri, üç mikrofon dizisi ve diğer donanımları dahildir. Dürüst olacağım, ne kadar ağır olduklarını öğrendiğimde biraz şok oldum. Bose gibi büyük markalardan gelseler bile akıllı gözlüklerin kalın ve ağır olmasına alışkınız. Ray-Ban Hikayeleri normal görünüyor.

Hem Facebook hem de Ray-Ban nihayetinde akıllı çerçeveleri kablosuz kulaklıklar kadar yaygın oldukları noktaya normalleştirmek istediklerinden, bunun çok şaşırtıcı olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu aynı zamanda şirketlerin Google’ın Glass ile yaptığı hatadan kaçınmasına da yardımcı oluyor: Bu şeyler o kadar yabancı ve Borg’a benziyordu ki neredeyse anında kötüleniyorlardı.

Yine de gizlilik, tüm akıllı gözlüklerle ilgili bir endişe olmaya devam ediyor. Ray-Ban Hikayeleri, fotoğraf ve video çekerken yanan parlak bir LED’e sahiptir, ancak birçok kişinin ince kamera yerleşimiyle ilgili sorun yaşadığını görebiliyordum. Bugünlerde insanların akıllı telefonlarıyla her şeyi yakalamasına alışkınız, ancak bunu yapmak, gözlüğünüze dokunmaktan veya her şeyi gören bir sosyal ağa sesli komut vermekten daha fazla çaba gerektiriyor.

Facebook, kullanıcıya şaka gibi hissettirmeyen ve halkın ateşe vermek istemediği ilk akıllı gözlüğü başarılı bir şekilde sunabilirse, artırılmış gerçeklik pazarında ciddi bir yer edinebilir. Ve Mark Zuckerberg’in onu bir “metaverse şirketi”ne dönüştürmeyi ne kadar istediğini biliyoruz.

Wayfarer stiline ek olarak, Ray-Ban Stories markanın Yuvarlak ve Meteor çerçevelerinde, beş farklı renkte ve tipik lens dizinizde sunulacak: Berrak, güneş, reçete, geçiş ve polarize. Ray-Ban’in varsayılan olarak polarize güneş gözlüğü lensleri sunmamasına şaşırdım, bu da parlamayı sadece koyu renkli lenslerden çok daha iyi azaltabilir. Pil ömrüne gelince, Facebook, Ray-Ban Hikayelerinin yaklaşık bir günlük kullanım (yaklaşık üç saatlik ses akışı) süreceğini, birlikte verilen şarj kutusu ise üç günlük kullanım daha eklediğini iddia ediyor.

Göründükleri kadar iddialı olan Ray-Ban Hikayeleri, Facebook’un 2016’dan beri akıllı gözlüklerle uğraşan Snapchat’i taklit etmekten kendini alamadığının bir başka örneği. Adları bile Snap’in sosyal hikaye formatına geri dönüyor. başladı ve daha sonra Facebook, Instagram ve hemen hemen tüm diğer sosyal medya kuruluşları tarafından kopyalandı. Ancak bu noktada, sonuçta daha fazla etkileşime yol açacaksa, herkesin onları taklitçi olarak adlandırması Facebook’un umurunda değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un İlk Ray-Ban Akıllı Gözlüğü Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör