Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

blank
Google, 2030'da Suyun Yüzde 120'sini Yenileyeceğini Söyledi

İçerik: Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi:

Google, şirketin 2030 yılına kadar veri merkezlerinde ve ofislerinde tükettiği suyun ortalama yüzde 120’sini yenilemeyi taahhüt edecek yeni bir su yönetimi hedefini duyurdu. Arama devi, bu amaçla, su kaynaklarını soğutmak için tatlı su alternatiflerini kullanacağını söylüyor. sunucu çiftlikleri Georgia, Douglas County gibi yerlerde şirket, sunucularını çalışır durumda tutmak için zaten geri kazanılmış atık su kullanıyor. İleriye dönük olarak, atık su ve deniz suyunu kullanmak için daha fazla fırsat bularak bu uygulamayı ikiye katlamak için çalışacaktır.

Bu arada şirket, ofislerinde, içme suyu gerektirmeyen peyzaj sulama ve tuvalet sifonu gibi şeyler için toplanan yağmur suyu gibi daha fazla yerinde su kaynakları kullanmayı planlıyor. Google, halihazırda su kullanımını düşündüğü bir girişime örnek olarak Bay Area kampüslerine ve yerel ekolojistlerle birlikte çalıştığı bir peyzaj projesine işaret ediyor.

Google sürdürülebilirlik sorumlusu Kate Brandt bir blog yazısında, “Su yönetimi yolculuğumuz, su kullanımımızı ve tüketimimizi sürekli olarak artırmayı içerecek” dedi.

Şirket, tükettiğinden daha fazla suyu yenileme çabalarında, şirketin veri merkezlerine ve ofislerine sahip olduğu yerlerde yerel su ve havza sorunlarını çözmek için çalışan topluluk projelerine de yatırım yapacağını söylüyor. Google’ın burada yapmayı planladığı çalışmaya örnek olarak şirket, Mead Gölü’nden çıkarılan su miktarını azaltmak için Colorado Nehri Kızılderili Kabileleri ile halihazırda yürüttüğü bir ortaklığa işaret ediyor. ABD’deki en büyük rezervuar, aşırı kullanım ve uzun süreli kuraklığın birleşimi nedeniyle acil bir su sıkıntısıyla karşı karşıya.

Son olarak şirket, su mevcudiyetini ve ihtiyaçlarını ölçmek ve tahmin etmek için ihtiyaç duydukları araçlar ve teknolojiler konusunda onlara yardımcı olmak için topluluklar, politika yapıcılar ve planlayıcılarla birlikte çalışmaya devam etmeyi planlıyor. Burada şirket, Tatlı Su Ekosistemleri Gezgini’ni oluşturmak için Birleşmiş Milletler Çevre Programı ile yaptığı çalışmalara atıfta bulunuyor. Ulusal ve yerel yüzey suyu değişikliklerini zaman içinde izleyen bir araçtır.

Bugünün taahhüdü, Alphabet CEO’su Sundar Pichai’nin şirketin tüm veri merkezlerini ve ofislerini 2030 yılına kadar tamamen karbonsuz enerjiyle çalıştırma girişiminde bulunacağını açıklamasının ardından geldi. Pichai, bu çabayı bir “ay fotoğrafı” olarak nitelendirdi ve bazı durumlarda bunun zor olacağını belirtti. Google’ın bazı tesislerinin uzak konumu nedeniyle elde edilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor

Avrupa’nın Emisyon Azaltma Hedefleri 21 Yıl Geriden Geliyor: Avrupa, emisyonları azaltma konusunda ilerleme kaydediyor olabilir, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör