Microsoft Teams Karma Toplantı Özelliklerini Tanıtıyor

blank
Microsoft Teams Karma Toplantı Özelliklerini Tanıtıyor

İçerik: Microsoft Teams Karma Toplantı Özelliklerini Tanıtıyor

Microsoft Teams Karma Toplantı Özelliklerini Tanıtıyor:

COVID-19 salgını, birçok insan hala ofise dönmek için istekli olsa da, uzaktan çalışmaya doğru büyük bir kaymaya neden oldu. Bu nedenle, işin geleceği hibrit bir ortam olabilir. Bunu hesaba katmaya yardımcı olmak için Microsoft Teams, karma toplantıları desteklemek için bir dizi özellik alıyor.

Bunların arasında PowerPoint Live’daki sunumlar için Cameo özelliği de vardır. Teams kamera özet akışınızı destenize ekleyebileceksiniz ve slaytlarda nasıl ve nerede görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Microsoft, bu aracı gelecek yılın başlarında kullanıma sunmayı planlıyor.

Ayrıca 2022’nin başlarında, konuşmanızı dinleyen ve hızınıza ve katılımcılarla ne zaman check-in yapacağınıza dair ipuçları sunan ve ayrıca birinin sözünü kestiğinizde bir hatırlatıcı sunan, yapay zeka destekli bir özellik olan konuşmacı koçu adı verilir.

Microsoft, önümüzdeki aylarda otomatik bir aydınlatma düzeltme aracı ekleyecek. Aynı zaman diliminde, Teams mobile’da refakatçi modunu güncelleyecektir. İkincisi, yüz yüze katılımcıların sohbet ve canlı tepkiler gibi özelliklere ve ayrıca toplantı ve kameralar gibi bağlı cihazlara yönelik kontrollere kolay erişmesine izin verecek.

Microsoft Teams yakında Jabra, Neat, Poly ve Yealink gibi akıllı kameraları destekleyecek. Yapay zeka destekli aktif konuşmacı takibi, kimin konuştuğunu belirlemeye ve onlara odaklanmaya yardımcı olmak için görsel ipuçlarının yanı sıra ses kullanır. Birden çok video akışı, aynı fiziksel alanda bulunan toplantı katılımcılarını kendi video bölmelerine yerleştirir. Bu arada kişi tanıma aracı, toplantı katılımcılarını tanımlayabilir ve video bölmelerinin altında profil adlarını görüntüleyebilir.

Üreticiler önümüzdeki aylarda bu özelliklere erişebilecek. Microsoft, araçların gelecek yıl boyunca güncellemeler olarak sunulmasını bekliyor. İster evde ister konferans odasında olsunlar, tüm karma toplantı katılımcılarını eşit bir oyun alanına yerleştirmede önemli bir rol oynayabilirler.

Başka yerlerde, 2022’nin başlarında gelecek bir Outlook LCV özelliği, organizatörlerin hazırlanmasına yardımcı olmak için bir toplantıya şahsen mi yoksa uzaktan mı katıldığınızı işaretlemenize olanak tanır (Google Takvim, Temmuz’da benzer bir özellik ekledi). Ne zaman ve nerede çalıştığınızı çalışma saatlerinizde de işaretleyebileceksiniz. Ayrıca Outlook veya Teams aracılığıyla paylaşılan çalışma alanlarını rezerve edebilirsiniz.

Bu arada Apple CarPlay, bu ayın sonundan itibaren Teams için yalnızca ses desteği alacak. Bu nedenle, bir toplantı başladığında trafiğe takılırsanız, yine de Siri aracılığıyla katılabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Teams Karma Toplantı Özelliklerini Tanıtıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör