Xbox Denetleyici Güncellemesi Yayınlandı

blank
Xbox Denetleyici Güncellemesi Yayınlandı

İçerik: Xbox Denetleyici Güncellemesi Yayınlandı

Xbox Denetleyici Güncellemesi Yayınlandı:

Xbox, Insider’lara bir denetleyici ürün yazılımı güncellemesi sunuyor ve en büyük yeni özellik, eski denetleyiciler için Bluetooth Low Energy’nin tanıtılması. Şirket, bunun Xbox One konsollarıyla eşleştirmeyi ve Windows 10, iOS 15 ve Android cihazlar dahil olmak üzere farklı sistemlere geçmeyi kolaylaştıracağını duyurdu. Microsoft, eski denetleyicilerde konsol giriş gecikmesini azaltmak için DLI’yi (Dinamik Gecikme Girişi) de tanıttı.

En son düşük gecikmeli Xbox Series X modeli de dahil olmak üzere Microsoft’un mevcut Xbox One denetleyicilerinin çoğu, PC’ler veya akıllı telefonlar için Bluetooth ve Xbox konsolları için Xbox Kablosuz protokolünü kullanır. Yeni bellenim ile eski denetleyiciler telefonunuzu veya PC’nizi hatırlayacak ve en yeni Xbox Series X modellerinde olduğu gibi bir konsoldan hızlı bir şekilde bunlara geçiş yapmanızı sağlayacak. Bunu yapmak için, “eşleştir” düğmesine iki kez dokunmanız yeterlidir.

Diğer bir önemli güncelleme, en yeni Xbox Series X/S konsollarıyla eşleştirilmiş denetleyicilerdeki giriş gecikmesini azaltmak için tasarlanmış DLI’dir. Yeni bellenim, eski denetleyicilerin konsollarla birlikte gelen en son modeller kadar hızlı tepki vereceği ve oyun oynamayı daha duyarlı hale getireceği anlamına geliyor. Xbox ekibi bir blog gönderisinde, “İnsanların koleksiyonlarında zaten bulunan Xbox aksesuarlarıyla geriye dönük uyumluluğu korumanın ve nasıl oynamayı seçerseniz seçin en iyi oyun deneyimini sunmamızın önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

Microsoft bu özelliği bugün Alpha Skip-Ahead ve Alpha Xbox Insiders ile test ediyor ancak önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Denetleyici Güncellemesi Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör