Hyundai, Hidrojen Genişletme Vizyonunu Açıkladı

blank
Hyundai, Hidrojen Genişletme Vizyonunu Açıkladı

İçerik: Hyundai, Hidrojen Genişletme Vizyonunu Açıkladı

Hyundai, Hidrojen Genişletme Vizyonunu Açıkladı:

Hyundai, “Herkes, Her Şey ve Her Yerde” felsefesiyle 2040 yılına kadar hidrojeni yaygınlaştıracak. Bu amaçla Hydrogen Vision 2040’ı açıklayan Hyundai, üretim maliyetlerini de düşürecek. Hyundai ayrıca 2028 yılına kadar tüm ticari araç modellerinde yakıt hücresi sistemlerini uygulayan ilk üretici olacak.

Hyundai Motor Group, bir yakıt olarak hidrojen ve bu enerjiyi küresel olarak genişletmek için yepyeni vizyonunu duyurdu. Bugün düzenlenen Hydrogen Wave Global forumunda bu vizyonu paylaşan Hyundai, özellikle ulaşım ve diğer endüstriyel sektörlerde daha fazla hidrojenin günlük hayatta kullanılmasını sağlayacak genişleme planlarını sundu.

Hyundai, 2040 yılına kadar hidrojende uzun bir yol kat etmeyi ve aynı zamanda her türlü mobilite için temiz sürdürülebilir enerji öncülüğünü sürdürmeyi hedefliyor. Bu bağlamda Hyundai, çoğunlukla hidrojen yakıt hücreli elektrik veya akülü elektrikli güç aktarma organlarını içeren tüm yeni ticari araç modellerinin elektrifikasyonunu ve yakıt hücresi sistemlerinin uygulanmasını kapsayacak şekilde benzeri görülmemiş planlarını paylaştı.

Güney Koreli otomotiv devi, 2028 yılına kadar tüm modellerinde cesur bir strateji izleyerek sektörü yeniden şekillendirmeye ve sürdürülebilir temiz bir geleceği gerçekleştirmeye yardımcı olacak. Hyundai, özellikle alternatif yakıt türlerine sahip modelleri ile ticari araç sektörünün öncüsü olmayı hedefliyor. Hyundai’nin bu vizyonu, hidrojen enerjisini evler, işletmeler ve fabrikalar gibi yaşamın ve endüstrinin her alanında uygulayacaktır. Ana hedef, hidrojeni herkes, her şey ve her yerde hazır hale getirmektir. Grup ayrıca 2030 yılına kadar akülü elektrikli araç (BEV) ve yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV) arasındaki fiyat farkını en aza indirmeyi planlıyor.

İlk yakıt hücreli elektrik (FCEV) modelinin ilk kez 1998 yılında geliştirilmesinden bu yana uzun bir yol kat eden Hyundai, 35 yılında FCEV’lerin seri üretimine kapı açarak Tucson FCEV (ix2013 Fuel Cell) modelini tanıttı. 2018 yılında yeni nesil yakıt hücreli SUV modeli NEXO’yu, 2020 yılında ise dünyanın ilk yakıt hücreli ağır aracı olan XCIENT Fuel Cell kamyonunu piyasaya sürdü. arka planda çevre bilinci.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Hidrojen Genişletme Vizyonunu Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör