MediaTek Kompanio 900T 5G Yonga Seti Tanıtıldı

blank
MediaTek Kompanio 900T 5G Yonga Seti Tanıtıldı

İçerik: MediaTek Kompanio 900T 5G Yonga Seti Tanıtıldı

MediaTek Kompanio 900T 5G Yonga Seti Tanıtıldı:

MediaTek Kompanio 900T SoC, tabletler, taşınabilir dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlar için tanıtıldı. Kompanio 900T, 6nm süreci üzerine inşa edilmiştir ve iki ARM Cortex-A78 çekirdeği ve altı ARM Cortex-A55 çekirdeği ile sekiz çekirdekli bir CPU mimarisine sahiptir. Bir ARM Mali-G68 GPU ve bir MediaTek APU (AI işlemci) ile donatılmıştır. Diğer özellikler arasında LPDDR5 bellek desteği, 120Hz yenileme hızına sahip 2K çözünürlüğe kadar ekran, 5G ve Wi-Fi 6 bulunmaktadır. Kompanio yonga seti ayrıca gerçek zamanlı olarak HDR10+ video oynatma görüntü kalitesi geliştirme özelliklerini de destekler.

Şirket, yeni MediaTek Kompanio 900T yonga setinin yakında satışa sunulacağını söylüyor. LPDDR5 belleği ve UFS 3.1 depolamayı destekler. Ekran, 120 Hz’e kadar yenileme hızıyla 2K çözünürlüğe uyarlanabilir. Yonga seti, SA ve NSA bantları desteği ve 5G alt 6GHz’in tam kapsamı ile birlikte 5G çift taşıyıcı toplama ve Yeni Radyo Üzerinden Ses (VoNR) hizmetleri ile bir 5G modemi entegre ediyor. Mobil yonga seti, daha hızlı bağlantı kullanırken bile daha uzun pil ömrü sağlayan MediaTek 5G UltraSave güç tasarrufu teknolojisi ile birlikte gelir.

MediaTek Kompanio 900T, 2×2 MIMO, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2’yi destekler ve ayrıca birden fazla çevresel uzantıya izin verir. MediaTek’in MiraVision görüntü kalitesi motoru ve AI ile geliştirilmiş video görüntüleme özellikleri, SDR video içeriğini yakın HDR kalitesine yükselttiğini ve HDR10’u HDR10+’a yakın bir seviyeye yükselttiğini iddia ediyor. Kompanio yonga seti, gerçek zamanlı olarak HDR10+ video oynatma görüntü kalitesi geliştirme özelliklerini de destekler.

MediaTek, Kompanio yonga setlerinin Chromebook dizüstü bilgisayarlar ve tabletler tarafından birleştirildiğini söylüyor. MediaTek Komapnio 900T’den güç alan ilk cihazın ne zaman tanıtılacağı konusunda netlik yok.

Geçen ay MediaTek Dimensity 920 ve Dimensity 810 5G SoC’leri duyuruldu. Her iki sekiz çekirdekli 64 bit yonga seti, yüksek yenileme hızı ekranlarını destekler ve çoklu kamera kurulumları desteğinin yanı sıra heterojen çoklu işleme ile birlikte gelir. MediaTek Dimensity 920, Wi-Fi 6 desteğine sahipken Dimensity 810, Wi-Fi 5 desteği ile sınırlıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MediaTek Kompanio 900T 5G Yonga Seti Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör