MG, Hibrit SUV’sini Avrupa’dan Sonra Türkiye’de Sunuyor

blank
MG, Hibrit SUV'sini Avrupa'dan Sonra Türkiye'de Sunuyor

İçerik: MG, Hibrit SUV’sini Avrupa’dan Sonra Türkiye’de Sunuyor

MG, Hibrit SUV’sini Avrupa’dan Sonra Türkiye’de Sunuyor:

Efsane İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), elektrikli model ZS EV’den sonra ürün gamının ilk şarjlı hibrit modeli olan MG EHS PHEV’i Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Ülkemizde Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği MG’nin C SUV segmentindeki yeni modeli EHS PHEV; göz alıcı tasarımı, geniş hacmi ve yüksek verimliliği sayesinde sınıfındaki rakiplerinden ayrılmaktadır.

Yeni MG EHS PHEV, iki motorlu bir hibrit sisteme sahiptir. 122 PS (90 kW) elektrik motoru ve 1,5 PS güç üreten 162 litrelik turbo benzinli motor birlikte çalıştığında 258 PS (190 kW) maksimum güç ve 370 tork ile kullanıcıların beklentilerini aşıyor. Nm. 52 kWh bataryası ile 16,6 km elektrik menzili sunan MG EHS PHEV, 1,8 km’de sadece 100 litre yakıt tüketiyor. MG’nin yeni modeli WLTP sonuçlarına göre 43 g/km CO2 emisyonu üretirken, yenilikçi 6,9 vitesli otomatik şanzımanı ile 100 saniyede 10 km/s hıza ulaşarak çevreci ve yüksek performanslı bir otomobile sahip olmanın mümkün olduğunu gösteriyor. performans arabası. MG EHS PHEV güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Euro NCAP’ten 5 yıldız alan modelde benzinli versiyon; Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Kör Nokta Uyarı Sistemi, Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Otomatik Acil Frenleme, Şeritten Ayrılma Uyarısı ve 360 ​​derece kamera gibi gelişmiş sürüş yardım sistemleri bulunuyor. Boyutları ile C SUV segmentindeki birçok rakibinden daha geniş bir iç mekan sunan MG EHS PHEV, LED gündüz sürüş farları, sportif görünümü ve üst düzey konfora sahip kaliteli iç tasarımı ile öne çıkıyor. Araçta yer alan 12,3 inçlik dijital gösterge paneli sürücüye sürekli bilgi sağlarken, 10,1 inçlik dokunmatik ekran, kusursuz akıllı telefon entegrasyonu ve kullanışlı menü sistemi ile günümüz otomobillerinden beklenen tüm ileri teknoloji bilgi-eğlence fonksiyonlarını sunuyor.

Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in ülkemizde temsil ettiği efsanevi İngiliz otomobil markası MG, yeni şarj edilebilir hibrit aracı MG EHS PHEV’i (Plug-in Hybrid) ikinci modeli olarak Türkiye pazarında satmaya hazırlanıyor. Ürettiği yenilikçi otomobillerle çağın ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılayan MG’nin yeni modeli EHS PHEV, markanın ilk hibrit modeli olmasıyla da önemli. MG’nin en yenisi, teknolojisi, güçlü hibrit motor bileşenleri, boyutu, konforlu ve güvenli sürüş özellikleriyle markanın erişilebilir, yüksek teknolojili otomobilleri tüketicilere sunma iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Şarj edilebilir hibrit MG EHS PHEV, henüz %100 elektrik yaşamına hazır olmayan ancak sürdürülebilir teknoloji kullanan bir otomobili deneyimlemek isteyen tüketiciler için ideal bir alternatif olarak öne çıkıyor. Hem dünyada hem de Türkiye pazarında en hızlı büyüyen iki segment olan SUV gövde tipi ve hibrit motoru birleştirmenin en yenilikçi örneği olan MG EHS PHEV, kurumsal hassasiyete sahip filo yöneticilerine de konforlu ve ekonomik bir kullanım vadediyor. karbon Ayakizi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MG, Hibrit SUV’sini Avrupa’dan Sonra Türkiye’de Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör