Tesla, Çin’de Direksiyonlu ve Pedalsız Otomobil Üretecek

blank
Tesla, Çin'de Direksiyonlu ve Pedalsız Otomobil Üretecek

İçerik: Tesla, Çin’de Direksiyonlu ve Pedalsız Otomobil Üretecek

Tesla, Çin’de Direksiyonlu ve Pedalsız Otomobil Üretecek:

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, otomotiv endüstrisinde devrim yaratacak bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Fransız ekonomi yayını Capital’de yer alan habere göre Tesla’nın Model 2’sinde direksiyon ve pedal bulunmayabilir. Geçen yıl Tesla, Battery Day sırasında 25 dolara satılacak tamamen otonom bir elektrikli otomobilin yakında üretileceğini duyurdu. Böyle bir fiyat ancak %XNUMX daha düşük maliyetle üretilen Tesla pilleri sayesinde elde edilebilir.

Halihazırda “Model 2” olarak anılan araç, tüm dünyaya ihraç edilmeden önce Çin’in Şanghay kentindeki Gigafactory tesisinde üretilebilecek. Elon Musk, geçtiğimiz hafta düzenlediği bir kurum içi toplantıda gelecek için tasarladığı bu araç hakkında bilgi verdi. Toplantıdaki kişiler, Elon Musk’ın söz konusu 2023 dolarlık yeni elektrikli aracın üretimine başlamak için 25 yılını işaretlediğini söyledi.

O tarihe kadar geçen sürenin Tesla mühendislerine tamamen otonom bir sürüş sistemini gerçekleştirmek için gerekli zamanı vermesi mümkündür. Musk toplantıda “satacağımız araçlarda yine de direksiyon ve pedal olmasını istiyor muyuz?” Sorduğu sorunun “Model 2”de yer almayacakları anlamına geldiği belirtildi. Öte yandan direksiyon simidi ve pedalı olmayan elektrikli aracın 400 kilometre otonom menzile sahip olacağı bildiriliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Çin’de Direksiyonlu ve Pedalsız Otomobil Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör