Vivo’nun X70 Pro +, Kameralarında Optik Stabilizasyon Yapıyor

blank
Vivo'nun X70 Pro +, Kameralarında Optik Stabilizasyon Yapıyor

İçerik: Vivo’nun X70 Pro +, Kameralarında Optik Stabilizasyon Yapıyor

Vivo’nun X70 Pro +, Kameralarında Optik Stabilizasyon Yapıyor:

Vivo markası Batı’da hemen bir zil çalmayabilir, ancak son zamanlardaki mobil fotoğrafçılık tutkusu dikkat etmeye değer. Şirketin en son amiral gemisi X70 Pro+, dört arka kamerasının tamamında optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu. Önceki modelde olduğu gibi bunların hepsinde Zeiss optik ve Zeiss T* lens kaplaması bulunur, ancak ana kamera renk sapmalarını azaltmak için SLR sınıfı yüksek geçirgenlikli cam lens ile daha da geliştirilmiştir.

Vivo, son zamanlarda gördüğüm çok yönlü kamera setlerinden birini sunmaya devam ediyor. X70 Pro+, Vivo’nun artık imzası olan mikro gimbal ile daha da stabilize edilen 48 megapiksel f/2.2 ultra geniş kamera ile birlikte gelir; büyük bir Samsung GN1 sensörüyle çalışan 50 megapiksel f/1,57 ana kamera (X50 Pro+’da olduğu gibi); çok daha yeni Sony IMX663 ile 12 megapiksel f/1.6 portre kamerası; ve 8 megapiksel f/3.4 5x zoom periskopik kamera.

Dört arka kameranın tümü, video çekimi için elektronik sabitlemeyi destekler ve gerçekten isterseniz, ana kamera 8K çözünürlüğe kadar çekim yapabilir. X70 Pro+ ayrıca, düşük ışıkta video kaydında daha iyi gürültü azaltma ve video oynatma ve oyun oynamada daha verimli hareket yumuşatma için Vivo’nun kendi “V1” AI görüntüleme çipini de içeriyor.
Genelde kamera filtresi bölümünde fazla zaman harcamam, ancak Vivo’nun bokeh efektleri seçimi eğlenceli görünüyor, çünkü görünüşe göre klasik Zeiss lenslerini taklit etmeleri gerekiyordu. X60 serisi zaten “girdaplı” Biotar filtresini tanıttı ve yeni X70 serisi ile “anamorfik” Distagon, “orijinal” Planar ve “kremsi” Sonnar’ı da elde edersiniz. Görünüşe göre Zeiss bu bokeh efektlerinin geliştirilmesinde yer aldı, bu yüzden onların sadakati için konuşmalı.

X70 Pro+’nın diğer tarafında, 6,78 inçlik bir ekranın üstünde 32 megapiksel f/2,45 delikli bir özçekim kamerasına sahip oluyorsunuz. Bu 3.200 x 1.400 AMOLED panel, Samsung’un en yeni E5 LTPO teknolojisi sayesinde eskisinden daha iyi renkler (10 bit veya 1 milyar renk) ve parlaklık sunuyor. Ayrıca 120 Hz’e kadar yenileme hızı ve 300 Hz’ye kadar dokunmatik örnekleme hızı sunar; bu da ipeksi yumuşak kaydırma ve oyun oynamayı sağlamalıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Vivo’nun X70 Pro +, Kameralarında Optik Stabilizasyon Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör