Apple, Motosikletlerin iPhone’ları Zarar Verdiğini Söyledi

blank
Apple, Motosikletlerin iPhone'ları Zarar Verdiğini Söyledi

İçerik: Apple, Motosikletlerin iPhone’ları Zarar Verdiğini Söyledi

Apple, Motosikletlerin iPhone’ları Zarar Verdiğini Söyledi:

Motosikletiniz için o iPhone montaj aparatını satın almaya devam edin. İlk olarak MacRumors tarafından görülen yeni bir Apple Destek gönderisinde, teknoloji devi, gidonlardan iletilen “özellikle yüksek güçlü motosiklet motorları tarafından üretilenler” olan yüksek genlikli titreşimlerin telefonlarının kameralarına zarar verebileceği konusunda uyardı. Yayının belirttiği gibi, bu hasar kalıcı olabilir. Basit bir Google araması, iPhone’larını bisikletlerine monte ettikten sonra kameraları bozulan kullanıcıların, çoğunlukla navigasyon için kullanabilmeleri için son birkaç yıldaki gönderilerini ortaya çıkaracaktır.

Apple neden şimdi bir uyarı yayınladığını söylemezken, iPhone’u bir motosiklete bağlamanın kamerasını neden bozabileceğini açıkladı. Şirket, kameranın optik görüntü sabitleme (OIS) ve kapalı döngü otofokus (AF) özelliklerinin yüksek genlikli titreşimlere uzun süreli maruz kalma nedeniyle zarar görebileceğini söyledi. Bir kameranın OIS’si, bir cihazın jiroskopunun hareketi algılamasını mümkün kılar. Buna karşılık, jiroskop açısını değiştirir ve fotoğraf çekerken yanlışlıkla hareket ettiğinizde bulanıklığı önlemek için lens buna göre hareket eder.

Bu arada, kapalı döngü AF ile, bir telefonun yerleşik manyetik sensörleri, hareketi telafi etmek için titreşimleri ölçer, böylece lens doğru bir şekilde konumlandırılabilir. MacRumor’un belirttiği gibi, iPhone 7’den bu yana tüm modeller her iki özelliğe de sahip.

Bu nedenle Apple, iPhone’ları yüksek güçlü veya yüksek hacimli motorlara sahip motosikletlere takmanın önerilmediğini söylüyor. Mopedler ve scooterlar için, hasar riskini azaltmak için titreşim sönümleyici bir montaj parçası satın almak isteyebilirsiniz – ya da yüzlerce ila bin doları aşan bir cihazı mahvetmemek için başka bir GPS cihazı kullanabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Motosikletlerin iPhone’ları Zarar Verdiğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör