ATMACA Füzesinin Denizaltı Versiyonu Üzerinde Çalışılıyor

blank
ATMACA Füzesinin Denizaltı Versiyonu Üzerinde Çalışılıyor

İçerik: ATMACA Füzesinin Denizaltı Versiyonu Üzerinde Çalışılıyor

ATMACA Füzesinin Denizaltı Versiyonu Üzerinde Çalışılıyor:

SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’nda TEKNOFEST’in savunma sanayisi için önemi ve geliştirilmeye devam eden deniz silah sistemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

TEKNOFEST’in savunma sanayii için insan ve teknoloji kaynakları ve rekabet fonksiyonu açısından önemine değinen Demir; Yarışmanın sadece roket atmakla ilgili olmadığını, katılımcıların takip edilerek sektöre kazandırıldığını belirtti. Örnek olarak, daha önceki yarışmalara katılan 20 kişinin şu anda ROKETSAN’da çalıştığını belirtti.

SSB Başkanı İsmail Demir de katılımcıların geliştirdiği ürünlerin teknoloji anlamında savunma sanayine kazandırılabileceğini belirtti. Konuyla ilgili

“Burada, sadece ‘roketler yapıldı ve bitti’ değil, sahada gerçekten kullanılabilecek ürünler veya küçük bir değişiklikle sahada kullanılabilecek ürünler yaratabiliyoruz. Ekibimizden biri, roket belirli bir irtifaya ulaştıktan sonra roketten çıkan bir İHA yaptı. Bu, eylem alanına önemli bir kavram getirebilir. İHA’lara yeni bir operasyonel konsept getiren icatlar buradan gelebilir. Akıncı ve Aksungur İHA’larımız burada sunulan deneysel ürünleri biraz daha değişiklikle sahada kullanılmak üzere getirecek” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ATMACA Füzesinin Denizaltı Versiyonu Üzerinde Çalışılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ATMACA Gemisavar Füzesi Türk Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak

ATMACA Gemisavar Füzesi Türk Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak: Roketsan tarafından geliştirilen ve günümüz teknolojisinin kazanımlarını …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör