Fortnite, Appstore Davasını Kazandı

blank
Fortnite, Appstore Davasını Kazandı

İçerik: Fortnite, Appstore Davasını Kazandı

Fortnite, Appstore Davasını Kazandı:

Alphabet’in Google’ının satışlarının yüzde 30’unu çekmesini engellemek için dava açan Android uygulama üreticileri, bir yargıç Apple Inc tarafından alınan benzer bir ücretin geçerli olmasına izin verdiği için Cuma günü şansları konusunda çok az güvence aldı.

Geçtiğimiz yıl “Fortnite” yapımcısı Epic Games’in de aralarında bulunduğu geliştiriciler, Apple ve Google tarafından işletilen en büyük iki mobil uygulama mağazasını hedef aldı. Eleştirmenler, ücreti gereksiz yere yüksek, geliştiricilere toplu olarak yılda milyarlarca dolara mal olan ve tekel gücüne sahip iki büyük teknoloji şirketinin bir işlevi olarak görüyor.

Hukuk uzmanları, Google’ın davasına en az bir yıl, her iki tarafın da Apple kararına dayalı argümanları geliştirmek için kullanabileceği süre olduğunu söyledi.

ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, Epic Games ve Apple arasındaki bir davanın ardından Cuma günü verdiği bir kararda, Apple’ın geliştiricilerin müşterilere App Store dışında ödeme yapma yolları hakkında bilgi vermesini istedi ve Apple hisselerinin yüzde 3,3 düşmesine neden oldu. Alfabe yüzde 1.9 düştü.

Google’ın Play Store’u, Apple davasında belirtilenlere benzer kurallar uygulayarak geliştiricilerin müşterileriyle iletişimini sınırlandırıyor ve DA Davidson’da bir analist olan Tom Forte, Google’ın da risk altında olabileceğini söyledi. Ayrıca, milletvekilleri tarafından yeni düzenleyici eylemin kalan riskine de dikkat çekti.

Ancak Gonzalez Rogers, geliştiricilerin daha da yakındığı gereksinimleri karşılamaya izin verdi. Uygulama içi ödemelerin Apple’ın kendi sisteminde yapılması da dahil olmak üzere bu kurallar, şirketin yüzde 15-30’luk ücretini tahsil etmesine izin veriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fortnite, Appstore Davasını Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör