Twitter, Bot Hesaplara Karşı Önlemler Geliştiriyor

blank
Twitter, Bot Hesaplara Karşı Önlemler Geliştiriyor

İçerik: Twitter, Bot Hesaplara Karşı Önlemler Geliştiriyor

Twitter, Bot Hesaplara Karşı Önlemler Geliştiriyor:

Şirket, Twitter’ın otomatik botun etiketlerinde olduğu gibi kendi kendini tanımlamasını sağlayan yeni bir etiketi test ettiğini duyurdu. Şirket, “iyi botlara meşruiyetlerini artırmanın ve izleyicileriyle güven ve şeffaflık oluşturmanın bir yolunu” sunarken, insanların insan ve otomatik hesapları ayırt etmelerine yardımcı olmak için tasarlandığını yazdı.

Yeni özellik, Twitter’ın geçen yılki yüksek kaliteli bot hesaplarının kendilerini bu şekilde tanımlaması gerektiği yönündeki fermanının bir uzantısı gibi görünüyor. O zaman, geliştiricilerin bir hesabın bot olup olmadığını “açıkça belirtmesi” ve ayrıca hesabı çalıştıran kişiyi tanımlaması gerektiğini söyledi.

Twitter tarafından belirtilen meşru bot hesaplarına örnek olarak şirket, yardım sitesinde bir SSS’de “aşı randevularını bulmanıza yardımcı olan botları ve afet erken uyarı sistemlerini içerir” dedi. “Hesaplar, başka bir hesaptaki içerikle ilgili bilgileri paylaşmak için otomatik Tweetler gönderdiğinde, otomatik etiketler, spam içerikli botlardan iyi botları belirlemenize yardımcı olur ve tamamen şeffaflıkla ilgilidir.”

Etiket, başlangıçta 500’den fazla geliştirici hesabına dağıtılacak ve “yılının sonuna kadar” tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Etiketi benimsemenin şu anda gerekli olmadığını söyledi, ancak bunu kullanmamanın esasen etiket kullanımını gerektiren güncellenmiş geliştirici politikasının ihlali olacağını ima etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Bot Hesaplara Karşı Önlemler Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör