Android 12, 4 Ekim’de Piyasaya Çıkabilir

blank
Android 12, 4 Ekim'de Piyasaya Çıkabilir

İçerik: Android 12, 4 Ekim’de Piyasaya Çıkabilir

Android 12, 4 Ekim’de Piyasaya Çıkabilir:

Android 12’nin hazırlanması, öncekilerin çoğundan daha uzun sürdü, ancak sonunda nihayet görünebilir. XDA baş editörü Mishaal Rahman, Google’ın Android 12’nin AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) sürümünü 4 Ekim’de yayınlamayı planladığını iddia ediyor. Şirket genellikle AOSP ile aynı anda cilalı kamu sürümleri yayınladığından, bu, Pixel sahiplerinin yükseltmelerini o günden itibaren alabileceklerini ima ediyor.

Zamanlama tutarsa, bu aynı zamanda Pixel 6 lansmanı için beklentileri de belirler. Google, Android 12 olmadan en üst düzey yeni telefonlarını gerçekten gönderemez, bu nedenle Pixel 6’yı bu tarihten önce resmi olarak piyasaya sürmesi pek olası değildir. Donanım ancak Ekim ayında daha sonra ortaya çıkarsa şaşırmazdık.

Pixel kullanmıyorsanız beklemeye hazır olun. Bazı telefon üreticileri hızlı olma ve büyük Android güncellemelerini haftalar içinde yayınlama eğilimindeyken, diğerleri aylar alır. Samsung, Google’ın işletim sistemini resmi olarak yayınlamasından üç ay sonra, Aralık 2020’ye kadar Android 11’i dağıtmaya başlamadı. Google, Project Treble gibi çabalarla güncelleme gecikmelerini kısaltmak için yaptığı kadar, şirketlerin hem Android’i yoğun şekilde özelleştirilmiş arayüzlere uyarlaması hem de yazılımı müşteriler ve taşıyıcılarla test etmesi zaman alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12, 4 Ekim’de Piyasaya Çıkabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör