Deathloop Canlandırıcı, Yenilikçi, Zamanı Büken Bir Oyun

blank
Deathloop Canlandırıcı, Yenilikçi, Zamanı Büken Bir Oyun

İçerik: Deathloop Canlandırıcı, Yenilikçi, Zamanı Büken Bir Oyun

Deathloop Canlandırıcı, Yenilikçi, Zamanı Büken Bir Oyun:

Deathloop, şimdiye kadar yapılmış en garip oyun. Çok sayıda kaçış odasının kurumsal ekip oluşturma alıştırmaları ve soylulaştırma için sevimsiz anıtlar olduğunu düşünürsek, kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak bunu bir iltifat olarak söylüyorum. Deathloop, entrika, aksiyon ve strateji tarafından yönlendirilen zengin ve şık bir evren sunmak için eski tarz kilitli oda gizemlerinin temellerini kullanır. Deathloop ile gerçek bir kaçış odası arasındaki temel fark, tüm ölümdür.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Deathloop’ta oldukça fazla ölüm var. Ölmek, oyunun temel bir mekaniğidir ve oyuncuların, Break the Loop adlı kampanyada gerçekten yaptıkları ilk şeydir. Açılış sahnesinde, ana karakter Colt, sırtında Julianna adında cani bir kadın oturuyor ve göğsüne büyük bir bıçak bastırıyor. Biraz şaka yaptıktan sonra bıçağı Colt’un kalbine saplar ve Colt püskürür ve ölür.

Ve sonra oyun başlar. Colt, şişelerle dolu soğuk, boş bir kumsalda uyanır ve deniz duvarının kenarına inşa edilmiş bir yerleşkeye doğru yol alır. Yürürken çevrede parıldayan sözler belirir, sanki sevilen biri ona cesaret verici ve uyarıcı sözler bırakıyormuş gibi. Colt’un kafası karıştı – buraya nasıl geldiğini veya onunla kimin konuşmaya çalıştığını bırakın, bu noktada kendi adını bile bilmiyor.

Mesaj yazarının kimliği, Deathloop’taki bir düzine kadar temel gizemden sadece biridir ve bunlar kampanyanın itici gücüdür. Colt’un işi, sonsuz bir yeniden doğma döngüsüne hapsolduğu ada olan Blackreef’i keşfetmek ve hepsini yakmak için liderleri ve teknolojisi hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek. Blackreef, zamanlarını parti yapmak ve sonuçsuz yaşam tarzlarını şiddetle savunmak arasında bölen sakinlerin yaşadığı retrofütüristik bir balondur ve Colt ya gizlice girebilir ya da onların saflarında yolunu bulabilir.

Eylemde, Deathloop, We Happy Few ve Quadrilateral Cowboy’un bir takipçisi ile Dishonored’a (elbette) çok benziyor. Mekanik olarak olgun ve anlatı açısından yoğun, ama hepsinden iyisi, kendini fazla ciddiye almıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Deathloop Canlandırıcı, Yenilikçi, Zamanı Büken Bir Oyun

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör