Epic, App Store Kuralları Nedeniyle Açılan Davaya İtiraz Etti

blank
Epic, App Store Kuralları Nedeniyle Açılan Davaya İtiraz Etti

İçerik: Epic, App Store Kuralları Nedeniyle Açılan Davaya İtiraz Etti

Epic, App Store Kuralları Nedeniyle Açılan Davaya İtiraz Etti:

Epic, Apple’a açtığı davada kayda değer bir zafer elde etmiş olabilir, ancak yasal savaşı devam ettirecek kadar memnun değil. Verge, Epic’in karara itiraz ettiğini bildirdi. İlk bildirim, Fortnite geliştiricisinin karara nasıl meydan okuduğunu açıklamadı, ancak şirketi mutsuz eden birkaç alan vardı.

Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers’ın kararı, Epic’in Apple’ın üçüncü taraf uygulama içi ödeme sistemlerini yasaklayan kurallarını ihlal ettiği için 3,65 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Daha da önemlisi, Rogers, Epic’in tekel iddialarının inceleme altında tutmadığını tespit etti. Epic, Apple’ı üçüncü taraf satın alma sistemlerine bağlantılara izin vermeye zorlamayı başarırken, üçüncü taraf uygulama mağazalarına izin verme veya uygulama içi satın alma için “adil rekabet” elde etme konusunda taviz vermedi. Apple, mevcut iş modelini büyük ölçüde koruyarak Epic Games Store veya benzeri App Store alternatiflerine erişimi engelliyor.

Apple da tamamen memnun değil ve Epic’in davadaki tek galibiyetine itiraz etmesi bekleniyor. Mahkemelerin yakın gelecekte nasıl karar vereceğine bakılmaksızın, bu kavganın yakın zamanda sona ermesi olası değildir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic, App Store Kuralları Nedeniyle Açılan Davaya İtiraz Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör