M1X MacBook Pro’lar Önümüzdeki Hafta Piyasaya Sürülebilir

blank
M1X MacBook Pro'lar Önümüzdeki Hafta Piyasaya Sürülebilir

İçerik: M1X MacBook Pro’lar Önümüzdeki Hafta Piyasaya Sürülebilir

M1X MacBook Pro’lar Önümüzdeki Hafta Piyasaya Sürülebilir:

Apple, şirketin 14 Eylül etkinliğinin hemen öncesinde gelen bir rapora göre, yükseltilmiş M1X yongasıyla desteklenen yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini bu sonbaharın sonlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Cupertino devi, bu haftaki lansman etkinliğini yalnızca yeni iPhone modelleri ve yeni Apple Watch için değerlendirebilir. Bunların iPhone 13 serisi ve Apple Watch Series 7 olduğu söyleniyor. Ancak, Ekim ayında Apple’ın yeni M1X MacBook Pro modellerini piyasaya sürdüğünü görebileceğimiz ayrı bir etkinliğe ev sahipliği yapması muhtemel.

Bloomberg’den Mark Gurman, Power On bülteninin son sayısında, yeni MacBook Pro’ların “önümüzdeki birkaç hafta” içinde raflarda olacağını öne sürdü. Yeni modellerin 14 inç ve 16 inç ekran boyutları içereceğini ve M1X olarak adlandırılabilecek üst düzey M1 yongalarının yanı sıra MagSafe şarj, mini LED ekranlar ve Touch Bar desteği olmadan geleceğini bildirdi.

Apple, iPhone 13 serisinin ve Apple Watch Series 7’nin dikkatleri üzerine çekmesinin beklendiği Salı günü gerçekleştireceği sanal etkinlikte yeni MacBook Pro’lar hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte, önceki raporlar, mini LED ekranlı M1X MacBook Pro modellerinin bu yıl Eylül-Kasım ayları arasında gelebileceğini öne sürüyordu. Gurman, daha önceki makalelerinden birinde, Apple’ın tasarımcılardan ve fotoğrafçılardan gelen talebi karşılamak için yeni nesil MacBook Pro’ları ile HDMI bağlantı noktasını ve bir SD kart yuvasını geri getireceğini iddia etti.

Bu, bu yılın başlarında yeni modellerde düz kenarlı tasarım öneren Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun bir tahminini doğruluyor.

Apple’ın ayrıca M1X yongasını 5 nanometre plus (N5P) adı verilen yeni üretim teknolojisini kullanarak geliştirmesi ve toplamda 8 CPU ve GPU çekirdeğine sahip 5 nanometre işlem tabanlı M1 yongasından 12 CPU ve 16 GPU çekirdeği sunması bekleniyor. . Geliştirilmiş tasarımın yanı sıra ek çekirdekler, daha iyi bir genel performans sağlamaya yardımcı olabilir.

Gurman ayrıca haber bülteninde Apple’ın AirPods Pro benzeri bir tasarıma sahip AirPods 3 olabilecek yeni AirPod’ları, yeniden tasarlanan iPad mini’yi ve daha sonra sonbaharda iPad 9’u piyasaya sürmesinin beklendiğini ayrıntılı olarak açıkladı. Bu da 14 Eylül etkinliğinin iPhone 13 serisi ve Apple Watch Series 7 ile sınırlı olacağını gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: M1X MacBook Pro’lar Önümüzdeki Hafta Piyasaya Sürülebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör