Sony, PS3 ve Vita Sunucularını Kalıcı Olarak Kapatıyor

blank
Sony, PS3 ve Vita Sunucularını Kalıcı Olarak Kapatıyor

İçerik: Sony, PS3 ve Vita Sunucularını Kalıcı Olarak Kapatıyor

Sony, PS3 ve Vita Sunucularını Kalıcı Olarak Kapatıyor:

Sony, PlayStation 3 ve PS Vita’daki LittleBigPlanet oyunları için çevrimiçi hizmetleri “uzatılmış kapalı kalma süresinin” ardından kalıcı olarak kapattı. Bu nedenle, çevrimiçi çok oyunculu ve topluluk seviyeleri LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, LittleBigPlanet 3 (PS3’te) ve LittleBigPlanet PS Vita için artık mevcut değil. Bununla birlikte, yine de hikaye modlarını ve yerel işbirliğini oynayabilirsiniz.

LittleBigPlanet ekibi yaptığı açıklamada, “Bu haberin birçoğunuz için bir hayal kırıklığı olacağından şüphemiz yok.” “Sonuçta bu, LittleBigPlanet topluluğunu korumanın ve çevrimiçi ortamımızın güvenli kalmasını sağlamaya yardımcı olmanın en iyi yoludur.”

Sony, DDOS saldırılarının ve bilgisayar korsanlarının saldırgan mesajlar yayınladığı raporlarının ardından Mayıs ayında LittleBigPlanet’in çevrimiçi hizmetlerini geçici olarak kapattı. PS3 oyunları aynı sunuculardaydı, bu nedenle bir sorun bir oyunu etkilediyse, hepsini etkiledi.

Yine de bu gelişmenin gümüş bir astarı var. Geliştiriciler, LittleBigPlanet 3’ün PS4 sürümünü güncelledi ve bu oyunun sunucuları tekrar çevrimiçi oldu. Eurogamer’ın belirttiği gibi, oyuncular bir kez daha üç PS3 oyununda oluşturulan tüm kullanıcılar da dahil olmak üzere 10 milyondan fazla topluluk seviyesine erişebilir.

MediaMolecule, 2008’de orijinal LittleBigPlanet’i piyasaya sürdüğünden beri inanılmaz derecede çekici platform oyuncuları PlayStation’ın temel unsurlarından biri olmuştur. Topluluk seviyelerinin Vita oyunundan kaybolduğunu ve PS3 sürümlerine tutunanların çevrimiçi hizmetlere erişimini kaybettiğini görmek utanç verici. Yine de, tüm topluluk seviyelerinin başka yerlerde yaşadığını ve sonsuza dek ortadan kaybolmadıklarını görmek güzel.

Serinin en son oyunu Sackboy: A Big Adventure, geçen Kasım ayında PS4 ve PS5’i vurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PS3 ve Vita Sunucularını Kalıcı Olarak Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör