WhatsApp iOS’da Sesli Mesaj Kopyalama Özelliğini Test Etti

blank
WhatsApp iOS'da Sesli Mesaj Kopyalama Özelliğini Test Etti

İçerik: WhatsApp iOS’da Sesli Mesaj Kopyalama Özelliğini Test Etti

WhatsApp iOS’da Sesli Mesaj Kopyalama Özelliğini Test Etti:

WhatsApp’ın sesli mesajları kopyalamak için bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yeni özelliğin şu anda anlık mesajlaşma uygulamasının iOS sürümünde test edildiği söyleniyor, ancak zaman içinde hem Android hem de iPhone kullanıcılarına ulaşabilir. Şu anda, WhatsApp sesli mesajların deşifresini sağlamamaktadır. Bunun yerine hem iOS hem de Android’de aldığınız mesajları kopyalayabileceklerini söyleyen üçüncü taraf uygulamalar var.

Bir raporda, WhatsApp beta izleyicisi WABetaInfo, uygulamanın en azından iOS sürümünde sesli mesaj transkripsiyonunun gelişimini gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Kaynak, transkripsiyon özelliğinin nasıl çalışacağını önermek için birkaç ekran görüntüsü sağladı.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerinden biri, WhatsApp’ın sesli mesaj biçiminde aldığı konuşma verilerini, transkripsiyon için doğrudan Apple’ın konuşma motoruna göndereceğini öne sürüyor. Bu, WhatsApp ebeveyn Facebook’un transkripsiyon sürecine dahil olmayacağını gösterir.

Ekran görüntüsüne göre, kullanıcılardan WhatsApp’ta belirli bir sesli mesajı kopyalamak istiyorlarsa konuşma verilerini Apple ile paylaşmak için izin vermeleri istenecek.

İzin verildiğinde, kullanıcılar Transkript adlı yeni bir bölümde sesli mesajlarının dökümünü hazır hale getirecekler. WABetaInfo tarafından paylaşılan diğer ekran görüntüsü, kullanıcıların mesajın belirli bir bölümüne atlamalarına izin vermek için zaman damgaları alacağını gösteriyor.WABetaInfo, bir sesli mesaj ilk kez yazıya döküldüğünde, yazının yerel olarak WhatsApp veritabanına kaydedileceğini bildiriyor. Bu, kopyalanan metne hızlı erişim sağlamaya yardımcı olacaktır.

Çevrimiçi paylaşılan ekran görüntüleri, iPhone için WhatsApp’tan alınmıştır. Bu, özelliğin şu anda iOS cihazları için test aşamasında olduğunu ima ediyor. Bununla birlikte, WhatsApp, Android ve iOS cihazlarda benzer bir deneyim sağlama kaydına sahiptir. Bu nedenle, transkripsiyon özelliğinin Android’e de gelmesini bekleyebiliriz.

Android ve iOS’taki bazı üçüncü taraf uygulamalar, kullanıcılara WhatsApp sesli mesajlarını yazmanın yolunu zaten sağlıyor. Ancak bu uygulamalar, gizlilik endişelerini artırabilecek konuşma verilerini sunucularında depolar.

Transkripsiyon özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi yoktur. Ancak WhatsApp, gelecekte beta test kullanıcılarına erişimini sağlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp iOS’da Sesli Mesaj Kopyalama Özelliğini Test Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör