Apple, Casus Yazılımlara Karşı Yeni Güncellemeler Yayınladı

blank
Apple, Casus Yazılımlara Karşı Yeni Güncellemeler Yayınladı

İçerik: Apple, Casus Yazılımlara Karşı Yeni Güncellemeler Yayınladı

Apple, Casus Yazılımlara Karşı Yeni Güncellemeler Yayınladı:

Apple, bir sonraki büyük etkinliğinden bir gün önce iOS 14.8, iPadOS 14.8, watchOS 7.6.2 ve macOS Big Sur 11.6’yı piyasaya sürdü. Dördü de, ilgili işletim sistemlerine yeni özellikler eklemeyen ancak önemli güvenlik düzeltmeleri içeren küçük güncellemelerdir. Bu nedenle Apple, tüm kullanıcıların bunları mümkün olan en kısa sürede indirmelerini önerir.

Güncellemeye bağlı olarak, iki adede kadar sorunu ele alır. Biri iOS, iPadOS ve macOS’taki CoreGraphics çerçevesiyle ilgiliyken, diğeri Apple’ın WebKit tarayıcı motorundan kaynaklanıyor. Her iki durumda da şirket, güvenlik açıklarından rastgele kod yürütmek için aktif olarak yararlanılmış olabileceği en az bir raporun farkında olduğunu söylüyor.

Hatalardan biri Toronto Üniversitesi Vatandaş Laboratuvarı tarafından keşfedildi ve Pegasus casus yazılımıyla bağlantılı. The Washington Post’a göre, kusur en az Şubat ayından beri iOS, watchOS ve macOS’ta kullanılıyor. Citizen Lab, tüm Apple kullanıcılarına cihazlarını bir an önce güncellemelerini tavsiye ediyor.

Bir iPhone veya iPad’de, cihazınızda Ayarlar uygulamasını açıp “Genel”e ve ardından “Yazılım Güncellemesi”ne dokunarak iOS 14.8 ve iPadOS 14.8’i manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu arada macOS’ta Sistem Tercihleri ​​menüsünü açın ve ardından “Yazılım Güncelleme”yi tıklayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Casus Yazılımlara Karşı Yeni Güncellemeler Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör